“Droni” apdraud pasažieru lidmašīnu drošību un ar to palīdzību Latvijā ieved kontrabandu

Komentāri
“Droni” apdraud pasažieru lidmašīnu drošību un ar to palīdzību Latvijā ieved kontrabandu
FOTO: LETA

Latvijas militārās un iekšlietu struktūras redz bezpilotu lidaparātus jeb “dronus” gan kā palīgrīku darbā, piemēram, dažādu likumpārkāpumu novērošanai no gaisa, gan arī kā būtisku apdraudējumu nacionālajai drošībai.

Šodien Saeimas deputāti kopā ar militārās un civilās aizsardzības ekspertiem lēma vienprātīgi, ka ir jāpaplašina ne tikai “dronu” lieguma zonu skaits, bet arī jāpalielina iestāžu loks, kam ļauts piespiedu kārtā nosēdināt vai notriekt lidaparātus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas aizsardzības un iekšlietu komisijas sēdē šodien bija liegts piedalīties žurnālistiem, jo Nacionālo bruņoto spēku vadība sniedza slepenu ziņojumu par, viņuprāt, satraucošu tendenci. Kā vēl nekad iepriekš, tieši šogad izteikti daudz spiegošanas “dronu” ir novēroti virs NATO militārajiem objektiem Latvijā.

Arī Valsts policija, robežsardze un ieslodzījumu vietu pārvalde aicināja steidzami tām likumā dot pilnvaras piespiedu kārtā nosēdināt vai notriekt “dronus”. Ar tiem pie cietumu logiem pievedot narkotikas, tāpat ar bezpilota lidaparātiem narkotikas un kontrabandas preces vispār ieved Latvijā.

Turklāt pastāv risks šādi transportēt arī radioaktīvās vielas. “Droni” apdraudot valsts drošību, jo ar tiem var veikt diversijas un pat teroraktus.

Tie ir arī kā nākotnes riski pasažieru lidmašīnām, kad “droni” ar sprāgstvielām pielidot klāt lidmašīnām. Jau šobrīd atsevišķi aparāti varot sasniegt divu kilometru augstumu. Civilās aviācijas aģentūra norāda – “droni” Latvijā reizi mēnesī radot bīstamas situācijas ar pietuvošanos pasažieru lidmašīnām.

Ja šobrīd šādi draudi reāli pastāvētu, tad tos novērst Latvijas drošības iestādes varētu nebūt īsti gatavas. Saeimas aizsardzības un iekšlietu komisijas sēdē šodien izskanēja – policijai nav tehnisko līdzekļu draudīgo “dronu” piespiedu nosēdināšanai vai notriekšanai.

Saeimas komisijā šodien minēts – šaujamierocis ar “dronu” savācējtīklu vai speciāls ķērājdrons, kas izšauj tīklu, maksā no 50 līdz 130 tūkstošiem eiro katrs.

Latvijas Tālvadības gaisa kuģu asociācija vērtē, – likuma grozījumi būtiski neierobežos “dronu” īpašniekus, ja vien tie apzināti neprovocēs drošības iestādes un drošības apdraudējumu.

Cik Latvijā vispār ir bezpilota lidaparātu, nav zināms, jo nav ieviests “dronu” reģistrs. Taču skaits noteikti palielinoties, jo “dronu” cenas ir būtiski nokritušas un dažus var nopirkt pat zem simts eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl