Droni apdraud Latvijas gaisa telpu – pērn lidmašīna gandrīz sadūrusies ar dronu

Komentāri

Satiksme ministrijas (SM) un Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvji šodien informē par bezpilota gaisa kuģu jeb dronu drošu izmantošanu. Cilvēkiem būtu jāatceras, ka drons ir lidaparāts un prasa zināšanas, kā ar to rīkoties, pārzināt nepieciešamās drošības prasības un tās ievērot, lai netiktu nodarīts bojājums īpašumam un gūti savainojumi sev un citiem svētku dalībniekiem.

Civilās aviācijas aģentūra reģistrējusi vairākus bīstamus gadījumus, kad droni apdraud lidaparātus: gan aviošova laikā Daugavpilī, gan svētdien Jūrmalas ugunsgrēkā. Nopietnākie draudi gan bijuši lidostā “Rīga”, kur kāds aviolaineris gandrīz sadūries ar dronu, kas bija virs lidmašīnas. Drons atradies tikai 30 metrus no lidmašīnas. CAA direktors Māris Gorodcovs akcentēja, ja drons sadurtos ar lidmašīnu, sekas būtu traģiskas. Ja tas būtu sadūries ar dzinēju, dzinējs aizdegtos. Vainīgais netika noķerts. Tas notika pagājušajā gadā, diennakts gaišajā laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt pagājušo svētdien drons lidinājies virs NBS helikoptera, kas piedalījās Jūrmalas ugunsgrēka dzēšanas darbos. CAA plāno nākotnē rīkot konferenci, kā ķert nelegālos dronus.

Tiks noteiktas dronu lidojumu aizliegumu zonas, kas atrodas pie lidlaukiem, ieslodzījuma vietām, infrastruktūras objektiem. Kā arī virkne noteikumu. Latvijas teritorijā drons drīkst pacelties līdz 120 metru augstumam, bet pastāv arī izņēmumi, kur augstums ir noteikts mazāks.

Foto: Jānis Zvērs

Dronam jābūt marķētam ar īpašnieka vārdu, uzvārdu, adresi un tālruņa numuru. Drona vadītājam sevi ir jāidentificē ar cepuri, vesti vai kādā citā veidā. Lidojumus virs pasākumiem jāsaskaņo ar pasākuma atbildīgo personu. Ja drons ir smagāks par 1,5 kilogramiem, jāapdrošina civiltiesiskā atbildība. Šī prasība būs obligāta no 2018. gada 1. janvāra. Dronus, kas ir smagāki par 0,5 kilogramiem, nepilngadīgie var vadīt tikai pieaugušo uzraudzībā.

Video: dronu lietošanas noteikumi

Plašāk par dronu izmantošanu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl