Droni apdraud Latvijas gaisa telpu – pērn lidmašīna gandrīz sadūrusies ar dronu

0 Komentāru
Droni apdraud Latvijas gaisa telpu – pērn lidmašīna gandrīz sadūrusies ar dronu
Drons. (Zane Bitere / LETA)

Satiksme ministrijas (SM) un Civilās aviācijas aģentūras (CAA) pārstāvji šodien informē par bezpilota gaisa kuģu jeb dronu drošu izmantošanu. Cilvēkiem būtu jāatceras, ka drons ir lidaparāts un prasa zināšanas, kā ar to rīkoties, pārzināt nepieciešamās drošības prasības un tās ievērot, lai netiktu nodarīts bojājums īpašumam un gūti savainojumi sev un citiem svētku dalībniekiem.

Civilās aviācijas aģentūra reģistrējusi vairākus bīstamus gadījumus, kad droni apdraud lidaparātus: gan aviošova laikā Daugavpilī, gan svētdien Jūrmalas ugunsgrēkā. Nopietnākie draudi gan bijuši lidostā “Rīga”, kur kāds aviolaineris gandrīz sadūries ar dronu, kas bija virs lidmašīnas. Drons atradies tikai 30 metrus no lidmašīnas. CAA direktors Māris Gorodcovs akcentēja, ja drons sadurtos ar lidmašīnu, sekas būtu traģiskas. Ja tas būtu sadūries ar dzinēju, dzinējs aizdegtos. Vainīgais netika noķerts. Tas notika pagājušajā gadā, diennakts gaišajā laikā.

Savukārt pagājušo svētdien drons lidinājies virs NBS helikoptera, kas piedalījās Jūrmalas ugunsgrēka dzēšanas darbos. CAA plāno nākotnē rīkot konferenci, kā ķert nelegālos dronus.

Tiks noteiktas dronu lidojumu aizliegumu zonas, kas atrodas pie lidlaukiem, ieslodzījuma vietām, infrastruktūras objektiem. Kā arī virkne noteikumu. Latvijas teritorijā drons drīkst pacelties līdz 120 metru augstumam, bet pastāv arī izņēmumi, kur augstums ir noteikts mazāks.

Foto: Jānis Zvērs

Dronam jābūt marķētam ar īpašnieka vārdu, uzvārdu, adresi un tālruņa numuru. Drona vadītājam sevi ir jāidentificē ar cepuri, vesti vai kādā citā veidā. Lidojumus virs pasākumiem jāsaskaņo ar pasākuma atbildīgo personu. Ja drons ir smagāks par 1,5 kilogramiem, jāapdrošina civiltiesiskā atbildība. Šī prasība būs obligāta no 2018. gada 1. janvāra. Dronus, kas ir smagāki par 0,5 kilogramiem, nepilngadīgie var vadīt tikai pieaugušo uzraudzībā.

Video: dronu lietošanas noteikumi

Plašāk par dronu izmantošanu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

0 Komentāru