Drīzumā tiks dots ”starta šāviens” vērienīgajam ”Rail Baltica” projektam

1 komentārs
Drīzumā tiks dots ”starta šāviens” vērienīgajam ”Rail Baltica” projektam
Foto: LETA

Jau drīzumā tiks dots starta šāviens vērienīgākajam ar ”Rail Baltica” projektu saistītajam būvdarbu konkursam. Šodien par to tiks sniegta plašāka informācija.

Runa ir par Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un centrālās stacijas pārveidi. Tas ir vērienīgākais projektēšanas un būvdarbu projekts Latvijā, īstenojot “Rail Baltica” būvēšanu. Stacijas un dzelzceļa tilta pārbūve varētu maksāt ap divsimt miljoniem eiro, darbus īstenojot tuvākajos piecos gados.

Metu konkursā tika izvēlēti divi otrās vietas ieguvēji, nenosakot vienu uzvarētāju. Taču projektu nolemts īstenot atbilstoši Dānijas arhitektu metam.

Teritorija aizņem 14 hektārus, un tā ietver dzelzceļa staciju, uzbērumu no Dzirnavu līdz Krasta ielai, kā arī plānoto dzelzceļa tiltu pāri Daugavai.

Vērienīgo iepirkumu plānots izsludināt mēneša beigās. Visās Baltijas valstīs kopā šogad plānots izsludināt ap 40 ar ”Rail Baltica” saistītus iepirkumus.

TOP komentāri

  • Antiņš
    0 0 0

    Antiņš

    Nu jā, vēl vajag laiku , lai mahinatori izdomātu shēmu OTKATAM!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl