DP uzsākusi kriminālprocesu pret Ukrainā karojošajiem Latvijas iedzīvotājiem

Pievienot komentāru
DP uzsākusi kriminālprocesu pret Ukrainā karojošajiem Latvijas iedzīvotājiem
FOTO: LETA

Šodien, 2014.gada 2.septembrī, Drošības policija (DP) uzsāka kriminālprocesu pret trim Latvijas iedzīvotājiem par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu.

Šis kriminālprocess ir uzsākts saistībā ar interneta vietnē ievietotajiem videomateriāliem, kuros trīs Latvijas iedzīvotāji izsaka aicinājumu doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem, lai iesaistītos darbībās, kas Krimināllikuma izpratnē var tikt kvalificētas kā terorisms.

Vienlaikus DP atgādina, ka par nelikumīgu iesaistīšanos militāros konfliktos ārvalstīs persona var tikt saukta pie kriminālatbildības. Latvijas iedzīvotāji, kuri pievienosies nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem, prettiesiski iesaistīsies kaujas darbībās, izplatīs aicinājumus vai vervēs citas personas šādām aktivitātēm, var tikt saukti pie kriminālatbildības likumā noteiktajā kārtībā.

DP aicina visus Latvijas iedzīvotājus vērsties DP, ja viņu rīcībā ir informācija par personām, kuras ir devušās uz konfliktu reģioniem nolūkā iesaistīties tur notiekošajās kaujas darbībās, vai arī ir izteikušas šādu vēlmi, kā arī personām, kuras izplata aicinājumus pievienoties nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem un iesaistīties kaujas darbībās.