DP: “Tēvijas sargu” video ar šaujamieroču maketu izmantošanu var izmantot pret Latviju vērstās informatīvās aktivitātēs

6 komentāri
DP: “Tēvijas sargu” video ar šaujamieroču maketu izmantošanu var izmantot pret Latviju vērstās informatīvās aktivitātēs
Skaties.lv fotouzņēmums no video

Drošības policija (DP) sociālajā tīklā “Facebook” izvietoto biedrības “Tēvijas sargi” video ar šaujamieroču maketu izmantošanu vērtē kā provokatīvu materiālu, kas var tikt izmantots pret Latviju vērstās informatīvās ietekmes aktivitātēs.

DP ir iepazinusies ar “Tēvijas sargu” izplatīto materiālu, un dienesta vērtējumā šis materiāls ir vērsts uz kustības popularizēšanu un jaunu interesantu piesaisti, izmantojot elementus, kas sabiedrībā var tikt uztverti neviennozīmīgi.

“Tāpat pastāv risks, ka šādi provokatīvi materiāli var tikt izmantoti pret Latviju vērstās informatīvās ietekmes aktivitātēs,” norādīja DP.

Biedrība “Tēvijas sargi”, kas jau agrāk izcēlusies ar pretrunīgi vērtētām aktivitātēm nesen sociālajā tīklā “Facebook” publicējusi video, kur kamuflāžas krāsas biksēs un melnās jakās tērpti organizācijas pārstāvji apsnigušā laukā demonstrē cīņas paņēmienus ar triecienšautenēm līdzīgiem priekšmetiem. Organizācijas pārstāvju priekšgalā redzams organizācijas līderis Jānis Sils. Tāpat video redzamas braucošas melnas apvidus automašīnas, kurām piestiprināti Latvijas karogi.

Jau ziņots, ka pagājušā gada oktobrī organizācija 30.septembrī sociālajos tīklos ievietoja fotogrāfijas, kurās redzams, ka organizācijas atbalstītāji, tērpušies kamuflāžas biksēs un jakās ar kapucēm, atrodas pie patvēruma meklētāju izmitināšanas centra ēkas Muceniekos. “Pastaigājām pa Muceniekiem. Vēstījumu labi uztvēra gan pagalmā, gan ēkā esošie, arī personāls, ar kuru bija neliels dialogs par mūsu nodomiem šeit,” bija teikts organizācijas “twitter” kontā.

Šī akcija pievērsa DP uzmanību, kas norādīja, ka akcijas mērķis bijis atgādināt par organizācijas esamību un vairot tās popularitāti. DP ir zināma šī organizācija un tās mērķi, kas sabiedrībā netiek uztverti viennozīmīgi un neveicina sabiedrības saliedētību.

“Tēvijas sargi” publiski iepriekš norādījusi, ka ir biedrība, kuras mērķis ir veicināt latviešu nodarbošanos ar militāro tuvcīņu un interesi par militārismu un Latvijas militāro vēsturi. Biedrība uzskata, ka “latviešu vīrietim ir jābūt spējīgam aizstāvēt gan sevi, savus tuviniekus, gan vajadzības gadījumā arī savu zemi un tautu”.

Viens no organizācijas principiem esot kategoriski noraidīt jebkuru ārēju ietekmi, kas tiecas radikāli mainīt Latvijas etnisko sastāvu, saziņas valodu un morāles normas. Organizācijas pazīstamākais līderis ir Jānis Sils.

6 komentāri