DP seko līdzi, vai Latvijas uzņēmumi neslēdz līgumus ar teroristu republikām Ukrainā

0 Komentāru
DP seko līdzi, vai Latvijas uzņēmumi neslēdz līgumus ar teroristu republikām Ukrainā
FOTO: SCANPIX

Drošības policija (DP) seko līdzi, vai Latvijas uzņēmumi neslēdz līgumus ar prokremlisko teroristu pasludinātajām republikām Ukrainas austrumos, informē DP.

Jau ziņots, ka Baltijas valstu uzņēmēji šobrīd strādā pie iespējas noslēgt līgumus par zivju produkcijas piegādēm prokremlisko teroristu pasludinātajai “Luhanskas tautas republikai”, paziņojis teroristu “muitas” priekšnieks Andrejs Karpaks.

DP skaidroja, ka darījumu veikšana ar personām, kuras ir iekļautas Eiropas Savienības sankciju sarakstā saistībā ar Ukrainas konfliktu, var tikt kvalificēta atbilstoši Krimināllikuma pantam par starptautisko organizāciju noteikto sankciju pārkāpšanu. Tāpat šādas darbības var tikt vērtētas arī Krimināllikuma panta par bruņota konflikta finansēšanu kontekstā.

DP savas kompetences ietvaros veic nepieciešamās darbības, lai identificētu un novērstu darbības, kas ir vērstas pret starptautisko tiesisko kārtību. DP arī aicina komersantus pirms darījumu slēgšanas rūpīgi iepazīties ar to fizisko un juridisko personu sarakstu, kam ir piemērotas ES sankcijas saistībā ar Ukrainas konfliktu.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Patlaban Donbasā atrodas 43 000 nelikumīgo bruņoto formējumu karotāju, arī 9000 Krievijas armijas karavīru, otrdien paziņoja Ukrainas Pretterorisma operācijas štāba komandiera vietnieks Valentīns Fedičevs.

0 Komentāru