DP: Krievijas radīto apdraudējumu veicina arī Latvijas amatpersonu zemā piesardzība

0 Komentāru

Latvijas nacionālajai drošībai būtiskāko apdraudējumu turpina radīt Krievijas specdienesti – nevienas citas ārvalsts specdienests tiem nespēj tuvoties ne vēriena, ne agresivitātes ziņā. Tā teikts Drošības policijas publiskajā pārskatā par dienesta darbību 2017. gadā.

Drošības policija secinājusi, ka visaktīvākais bijis Krievijas Federālais drošības dienests, kas izlūkošanas darbības pret Latviju un Latvijas iedzīvotājiem īstenoja galvenokārt Krievijas teritorijā, savā labā izmantojot lielo ieceļotāju skaitu, kuri profesionālu un privātu iemeslu dēļ regulāri apmeklē vai pastāvīgi uzturas Krievijā.

Kā norāda Drošības policija, Krievijas specdienestu radīto apdraudējumu veicina arī Latvijas amatpersonu nepietiekama piesardzība, vairāku valsts iestāžu, pašvaldību un uzņēmēju orientēšanās uz sadarbību ar Krieviju, kā arī atsevišķu valsts un pašvaldību amatpersonu iespējamie kontakti ar kontrabandā iesaistītiem organizētas noziedzības grupējumiem.

Drošības policija prognozē, ka Krievijas specdienesti var izrādīt pastiprinātu aktivitāti arī šogad laikā līdz Saeimas vēlēšanām un Latvijas simtgades pasākumos, lai labvēlīgu apstākļu gadījumā ietekmētu to norisi atbilstoši Krievijas ārpolitiskajām interesēm un diskreditētu Latviju.

0 Komentāru