Dopings sportā: publicē aizliegto vielu sarakstu

Komentāri

Latvijā izstrādātais meldonijs tomēr atstāts aizliegto vielu sarakstā.

Pasaules Antidopinga aģentūra publicējusi aizliegto vielu sarakstu nākamajam gadam un tajā saglabāta arī šī viela, kas šogad kļuvusi par “populārāko” dopingu pasaulē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Meldonija lietošanā pieķerti ļoti daudzi sportisti, ieskaitot tenisa superzvaigzni Mariju Šarapovu. Šomēnes ar Pasaules Antidopinga pārstāvjiem tikās arī Latvijas farmācijas kompānijas Grindeks”pārstāvji, tomēr nav izdevies panākt Mildronāta aktīvās vielas izņemšanu no aizliegto vielu vidus.

Nesen meldonijs tika iekļauts arī Nacionālajā hokeja līgā aizliegto vielu sarakstā.

Pasaules Antidopinga aģentūras pārstāvji norāda, ka jaunākais aizliegto vielu saraksts publicēts pēc deviņus mēnešus ilgiem pētījumiem.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl