Doņeckas separātisti atsakās no ”fašistu” humānās palīdzības

Komentāri
Doņeckas separātisti atsakās no ”fašistu” humānās palīdzības
Foto: AFP/SCANPIX

Promaskaviskie kaujinieki Doņeckā atteikušies pieņemt un izdalīt viņu kontrolēto teritoriju iedzīvotājiem Kijevas sūtīto humāno palīdzību, norādot, ka nepieņems palīdzību ”no fašistu rokām”, ziņo Ukrainas mediji.

Tikmēr pie Ukrainas austrumu robežas novietoto Maskavas sūtīto humānās palīdzības automašīnu kolonnu pārbaudījuši Ukraiņu robežsargi, liecina Starptautiskā sarkanā krusta sniegtā informācija. Ukrainas teritorijā balti krāsotajām ‘’Kamaz’’ automašīnām būs atļauts iebraukt tuvākajā laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Palīdzības kravas no Krievijas domātas civiliedzīvotājiem promaskavisko separātistu kontrolētajā Luhanskā. Pilsētā un tās apkaimē joprojām turpinās sīvas kaujas starp Ukrainas valdības spēkiem un prokrieviskajiem teroristiem.

Pēdējā laikā izskanējušas visdažādākās versijas, kas patiesībā atrodas ”Kamaz” automašīnās – sākot ar to, ka tās ir pustukšas, turpinot ar to, ka tajās ir vien dažas kastes ar konserviem un beidzot ar to, ka automašīnās esot vien sāls un ūdens. Viena no versijām bija, ka automašīnās patiesībā atrodas militārs atbalsts prokrieviskajiem separātistiem, un konvojs tika nodēvēts par ”Trojas zirgu”. Pēc pastiprinātās starptautiskās intereses par konvoju, tas nereti mainīja maršrutu, tostarp sadaloties divās atsevišķās automašīnu kolonnās.

Lasi vēl