Komentāri

Lai tiktu ārā no šaurā strupceļa, ko radījušas domstarpības par Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvi, tuvākajā laikā tiks rīkotas publiskas diskusijas.

Tajās aicinās piedalīties gan nozares profesionāļus, proti, arhitektus, gan uzklausīs iedzīvotāju viedokļus.

Jau vēstīts, ka vislielākie iebildumi ir par iecerēto muzeja ēkas piebūvi ar nosaukumu Nākotnes nams. Virkne Latvijā atzītu arhitektu pret šādu ideju iebilst, taču, visticamāk, ar nelielām izmaiņām projektā piebūve tomēr taps.

Latvijas Okupācijas muzeja vadība, satraukta par ēkas pārbūves plāna gauso virzību uz priekšu, šorīt devās runāt ar Rīgas mēru.

Viņi vēlas, lai lēmumu par muzeja rekonstrukciju pieņemtu jau līdz Ziemassvētkiem, nevis kā pašlaik iecerēts – nākamā gada maijā.  Lielākos strīdus arhitektu vidū raisa iecerētā muzeja piebūve – tā sauktais Nākotnes nams. Lai nonāktu pie kopīga secinājuma, tikšot rīkotas publiskās diskusijas.

Lai tikai projekts nenonāktu strupceļā, kompromisiem gatavs arī tā galvenais arhitekts – slavenais arhitekts Gunārs Birkerts. Viņš piekritis dažādām izmaiņām, taču Nākotnes nama iecere kā tāda mainīta netiks.

Kā zināms, vislielākos iebildumus pret muzeja piebūvi pauž daudz pazīstamu Latvijas arhitektu. Pret to parakstījušies jau 150 nozares profesionāļi. Viens no viņiem – Andis Sīlis. Viņaprāt, šī ēka ir 70. gadu modernisma paraugs, tā ir vērtība, ko piebūve iznīcinās.

Sīlis pieļauj, ka vienīgais veids, kad piebūve būtu akceptējama, ja to strikti nošķirtu no vecās ēkas.

Savukārt Okupācijas muzeja direktors sašutis, ka šis jautājums tik ilgi tiek stiepts garumā. Viņš akcentē, ka katrs mēnesis šaurajās telpās līdzi nes muzejam zaudējumus.

Iepriekš bija paredzēts, ka Okupācijas muzejs pēc pārbūves apmeklētājiem durvis vērtu jau valsts simtgadē, taču, visticamāk, 2018. gada rudenī Strēlnieku laukums būs milzīgs būvlaukums.

Video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl