Dombrovskis: Latvijā ir viens no augstākajiem ienākumu nevienlīdzības līmeņiem ES

9 komentāri
Dombrovskis: Latvijā ir viens no augstākajiem ienākumu nevienlīdzības līmeņiem ES
PM/SCANPIX

Latvijai būtu jākoncentrējas uz valstī esošo ienākumu nevienlīdzību, kas ir gan sociāla, gan ekonomiska problēma, un Latvijā ir viens no lielākajiem rādītājiem Eiropas Savienībā, intervijā “900 sekundēm” atzina Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis (JV).

Viens no (toreiz “Vienotības”) solījumiem pirms Eiroparlamenta vēlēšanām 2008. gadā bija arī nabadzības un nevienlīdzības mazināšana. Ceturtdien, 21. martā, “900 sekundēs” pretnabadzības eksperte pavēstīja, ka plaisa starp turīgajiem un mazturīgajiem šajos gados ir tikai un vienīgi augusi, turklāt vēl par spīti augošai ekonomikai.

Skaidrojot iespējamos virzienus situācijas uzlabošanai, Dombrovskis akcentēja, ka nodokļu politikā lielāks uzsvars esot jāliek uz nodokļu sloga samazināšanu tieši zemu atalgotajiem strādājošajiem un nodokļu sloga pārnešana uz citām nodokļu bāzēm. “Pašreizējā nodokļu reforma šo mērķi sasniedz tikai daļēji,” piebilst Dombrovskis.

Savukārt sociālajā jomā nepieciešama labāka sociālo pakalpojumu un pabalstu mērķēšana tieši uz mazāk nodrošinātajām cilvēku grupām. Kā arī minimālā sociālā nodrošinājuma pakāpeniska palielināšana, sabalansējot to ar valsts budžeta iespējām.

Vēl viens jautājums esot izglītības piedāvājuma sasaiste ar darba tirgus pieprasījumu, proti, lai cilvēki ar tām prasmēm, kuras viņi iegūst, tiešām varētu atrast darbu.

Saruna ar Valdi Dombrovski

9 komentāri