Dombrovskis: FM neparedz jaunu finansējumu

Komentāri

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis LNT raidījumam Dombura studija atzina, ka Finanšu ministrija šobrīd neparedz papildu finansējumu Krievijas embargo skartajiem uzņēmējiem.

Uz jautājumu, vai  Ekonomikas ministrija redz finansējuma ”kabatas dziļumu”, Vjačeslavs Dombrovskis atzina, ka tas ir jautājums Finanšu ministrijai, bet ja būs nepieciešams, tiks veikta līdzekļu pārdale no citām prioritātēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvija ir viena no Krievijas sankciju dēļ visvairāk cietušajām Eiropas Savienības valstīm, neskatoties uz to valdībai līdz šim nav bijuši konkrēti problēmas risinājumi.

Valdība plāno Krievijas embargo skartajiem uzņēmumiem atbalsta mehānismus gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Piemēram, kredītgarantijas vai arī nodokļu brīvdienas cietušajiem uzņēmumiem. Tiek risinātas arī sarunas ar citām savienības valstīm par iespēju sankciju skartās nozares stabilizācijai izmantot līdzekļus no Eiropas Stabilitātes fonda, kurā kopumā pieejami 400 miljoni eiro.

Tiek minēta arī iespēja popularizēt Latvijā ražotās preces vietējiem pircējiem un meklēt iespējas pašvaldību iepirkumos iegādāties Latvijā ražotos pārtikas produktus.

Lasi vēl