Doma laukumu pārņēmuši 149 divmetrīgi lāči no Berlīnes

Komentāri
Doma laukumu pārņēmuši 149 divmetrīgi lāči no Berlīnes
Foto: Danuta Juste, TV3 Ziņas

Doma laukumā atklāta labdarības izstāde “United Buddy Bears – the Art of Tolerance”, ar kuras palīdzību tiek vākti līdzekļi Bērnu slimnīcas fondam.

Kopumā laukumā izstādīti 149 divmetrīgi lāči no Berlīnes, kurus uz Rīgu atvedusi Vācijas vēstniecība sadarbībā ar Rīgas domi un tā ir kā dāvana Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli, un tos jau ir apskatījuši 40 miljoni izstādes apmeklētāju 30 pilsētās visos kontinentos. “United Buddy Bears” īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem. Rīgā “United Buddy Bears” kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāks ziedojumus mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai ir nepietiekošs valsts finansējums.

Katru no lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru apgleznoja Kaspars Zariņš, tā vēstījums ir laimes un optimisma sajūtas. Bez tam apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči un speciāli šai izstādei izveidotais ”Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes paliks savā dzimtajā pilsētā Rīgā. ”Rīgas lāča” gleznojumam skici veidojis Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas audzēknis, bet apgleznoja māksliniece Viktorija Kosenko.

Izstādi organizē Vācijas vēstniecība sadarbībā ar Rīgas domi. Lāči Doma laukumā būs apskatāmi no 12. jūlija līdz 22. augustam. Kopš 2002. gada “United Buddy Bears” pārstāv Apvienoto Nāciju atzītās valstis, to iedzīvotājus un kultūru, bet ne politisko sistēmu. Lāči stāv plecu pie pleca, simbolizējot toleranci un saprašanos starp tautām un nākotnes pasauli, kurā valda miers.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl