1 komentārs

Rīgā plaši piemin 25. gadadienu kopš janvāra barikādēm. Doma laukumā jau pilnā sparā notiek līdz šim vēl nepieredzēta akcija – diennakts barikāžu rekonstrukcija. Organizatori sola, ka pasākuma apmeklētāji varēs sajust 1991. gada janvāra trauksmaino notikumu atmosfēru.

Atmodas laika tautas kopības sajūta, nevardarbīgā pretošanās uz barikādēm – šie notikumi kļuvuši par pateicīgu vielu zinātniskiem darbiem. Vērienīgā starptautiskajā konferencē gados jaunie vēsturnieki publiskoja savu redzējumu par barikāžu laiku.

Kopš 1991. gada janvāra barikādēm neatkarīgā Latvijā izaugusi paaudze. Daudzi bērni tolaik neapzinājās, kāpēc vecāki un vecvecāki pulcējās ielās, uzturas tur daudzas diennaktis. Kas notiek, tobrīd nesaprata arī Una Bergmane, kura tagad, būdama Parīzes politisko studiju institūta doktorante, pēta barikāžu notikumus un meklē kopsakarības.

Barikāžu muzeja speciālistam Kasparam Zaltānam 1991. gada janvārī bija tikai gadiņš. Viņš uzskata, ka janvāra barikādes visai pasaulei kalpo par unikālu nevardarbīgās pretošanās piemēru.

Jaunie zinātnieki savu redzējumu par barikādēm publiskoja starptautiskā konferencē. Klausītāju rindās barikāžu dalībnieki.

Lielu domstarpību nebija. Gan jaunie, gan gados vecākie bija vienisprātis, ka barikādes bija pareizākais veids, kā paziņot visai pasaulei tautas vēlmi dzīvot neatkarīgā Latvijā.

Pieminot un godinot 25 gadus senos notikumus, Doma laukumā notiek barikāžu rekonstrukcijas akcija. Diennakti šeit degs ugunskuri, dežurēs brīvprātīgie, uz skatuves uzstāsies populāri mūziķi.

Doma laukumā novietota arī tālaika tehnika. Dzeltenais “Ikaruss”, traktors, ugunsdzēsēju automašīnas, arī prettanku eži. Pasākuma organizatoru mērķis – radīt tādu pašu atmosfēru, kāda bija pirms 25 gadiem.

TOP komentāri

  • Erii
    0 0 0

    Erii

    Parādiet mūsu jaunatnei,kādas bija barikādes 25 gadus atpakaļ! Viss tagad....vien maza daļiņa no bijušā! Manai mazmeitai šodien 25 gadi,bet viņa vien zina,ko tiku pastāstījusi....parādat avīzēs,plakatos...reklamu vieta,kas bija 25 gadus atpakaļ,bet tagad.....teātris un viss!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl