Dokumentāli FOTO no medībām Latvijas mežos; kā tās notiek?

16 komentāri
Dokumentāli FOTO no medībām Latvijas mežos; kā tās notiek?

Medības Latvijā ir viens no pēdējā laika apspriestākajiem tematiem – pret tām iestājas dzīvnieku draugi, kuriem šis hobijs nešķiet pieņemams, bet kuras, savukārt, aizstāv paši mednieki, norādot, ka šai nodarbei ir gadsimtiem sena vēsture. Aģentūras F64 fotogrāfs Mārtiņš Zilgalvis iemūžinājis fotogrāfijās, kā notiek medības Dundagas mežos.

Medības sākās aptuveni 8.30 no rīta, kad notika dalībnieku sanākšana, kurai sekoja tā dēvētā “līnija” jeb iepazīšanās ar noteikumiem. Pašas medības ilga līdz pulksten četriem vakarā.

“Visvairāk man patika mežs un daba. [..] Pašas medības ir intīma lieta, kas grūti saprotama lielākajai sabiedrības daļai, un to vēl paspilgtina pēdējā laika notikumi. Nomedīto dzīvnieku izrādīšana nav mani kā fotogrāfu uzrunājusi, bet drīzāk pats process, kas notiek, arī dabas skaistums un cilvēks tajā,” portālam Skaties.lv stāstīja fotogrāfs Mārtiņš Zilgalvis.

Runājot par pašu fotografēšanas procesu, Zilgalvis norāda: “Man gribētos vairāk bildēt cilvēkus vidē – mežā. Ar kādām sajūtām viņi nāk ārā, kā jūtas, jo dažreiz mēdz būt, ka, piemēram, staigāšanas apstākļi nav viegli, kā arī citas grūtības.”

Skaties FOTO! Kā notiek medības Latvijā?

Portāls Skaties.lv jau vēstīja, ka Latviju satricināja ieraksts portālā ”medniekiem.lv”, kur kāda medniece lielās, ka ir nomedījusi lūšu mammu, kura bijusi savu mazuļu ielenkumā. Cilvēki bija patiesi satraukti par lūšu mazuļu likteni, un pēcāk izvērtās plaša diskusija sociālajos tīklos par to, cik medības vispār ir ētiskas. Tajā pašā laikā neklusēja arī paši mednieki, paužot argumentus, kādēļ medības ir pieļaujamas un pat atbalstāmas.

16 komentāri