Doing Business reitingā Latvija pakāpusies par vairākām vietām

Komentāri

Vai Latvija ir biznesam draudzīga valsts? Iznācis jaunākais Pasaules Bankas Grupas Doing Business 2017 reitings, kurā salīdzināts uzņēmējdarbības vides regulējums 190 pasaules valstīs. Pērn šajā reitingā Latvija bija 22. vietā.

Pasaules Bankas reitingā Doing Business 2017 Latvijai izdevies pakāpties par vairākām vietām uz augšu.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada 22. vietu, mūsu valsts nokļuvusi 14. pozīcijā. Šeit gan jānorāda, ka ir mainījusies vērtējuma metodoloģija. Pēc jaunās metodoloģijas Latvija pagājušā gada vērtējumā būtu ierindota 17. vietā, tomēr Pasaules Bankas ekonomists Maciejs Drozds uzsver, ka jebkurā gadījumā šogad sasniegtais rezultāts ir ļoti labs.

Par trim valstīm ar biznesam draudzīgāko regulējumu atzītas Jaunzēlande, Singapūra un Dānija.

Savukārt Igaunija ir 12. vietā, Latvija 14., bet Lietuva 21. vietu. Latvija reitingā ir priekšā arī tādām valstīm kā, piemēram, Vācija, Austrija un Kanāda.

Pasaules Banka izceļ divus būtiskākos uzlabojumus, kas ļāvuši Latvijai pakāpties reitingā. Tā ir pirmkārt kredītinformācijas pieejamība, jo Latvijā ir izveidots Kredītinformācijas birojs. Otrkārt tā ir nodokļu nomaksa, jo uzņēmumiem ir atvieglots nodokļu nomaksas process tiešsaistē. Vienlaikus Pasaules Bankas ekonomists uzsver trīs jomas, kurās Latvijas vērtējums ir vājāks.

Paužot gandarījumu par sasniegto rezultātu, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens vienlaikus atzīst, ka uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumi vēl jāveic. Kā vienu no būtiskākajām jomām, kas jāpilnveido, viņš nosauc tiesiskuma stiprināšanu.

Lasi vēl