Dobelniekiem nav gaumes, un viņi neko nesaprot no mākslas, saka egles autors

24 komentāri

”Tā egle Dobelē… Kauns paliek par pilsētu,” dobelnieki nespēj valdīt emocijas sociālajos tīklos pēc tam, kad pilsētas galvenajā laukumā uzstādīta 2500 eiro vērtā egles instalācija.

Lai arī domes nodoms bijis labs – arhitekta veidotā instalācija kalpos vairākus gadus, turklāt tiks saudzēti dabas resursi, paši dobelnieki ar to nav apmierināti un pauž neizpratni par neparasto mākslas darbu.

Foto:

Būvvaldes vadītājam ideja par šādu egli radusies studiju laikā jau pirms 20 gadiem. Plastmasas egle izmaksāja 2500 eiro. Pie vainas esot iedzīvotāji, kuri neizprot augsto mākslu.
Egles idejas autors Jānis Kukša stāsta, ka egli aplūkot braucot arī no citām pilsētām un neviens nesaka, ka tā ir slikta.

Vairāk skaties Bez Tabu sagatavotajā sižetā!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

TOP komentāri

 • Uldis Poga
  +8 +8 0

  Uldis Poga

  Tas, ka dobelniekiem it kā nav gaumes, ir paša Kukšas viedoklis. Esmu dizainers un dobelnieks; varu teikt vien to, ka amatnieciski šis Dobeles Ziemassvētku egles tā saucamā "gaļvenā mākslinieka" Kukšas projekts ir vāji nostrādāts - tāds fiksais projektiņš par ne to mazāko summu. Tas, ka svaigas idejas ir apsveicamas, ok! Tomēr vajag respektēt dobelnieku viedokli, bet nevis tos nozākāt par pāķiem, tipa, tie neko nesaprot no mākslas. Un kā vēl saprot, ja ir labs izpildījums. Domāju, dobelniekiem labāk būtu patikusi tradicionāla egle, kur pielietoti nestandarta rotājumi un izgaismojums. Bet šito Kukšas ķēpājumu varēja vien kā vides instalāciju 3 variācijās kaut kur pilsētvidē pie sniegavīriem izvietot (un, protams, labākā amatnieciskajā izpildījumā). Jā, un vēl - vēlams būtu, lai mazpilsētās nedominētu viens vienīgs autoritārs oficiālā galvenā mākslinieka viedoklis, bet gan tiktu rīkoti konkursi gan uz pilsētas suvenīru dizainu, gan arī vides objektiem pilsētā. Šīs lietas kaut kā neiet cauri. Arī saistībā ar reklāmas dizainu, ir dzirdēts, pie Kukšas jāiet ar konjaku, lai ko dabūtu cauri
 • Nesa-prastais mākslinieks
  +6 +6 0

  Nesa-prastais mākslinieks

  Kā atpazīt dobelnieku no tiem, kas nav dobelnieki?
  - atbilde: īsti dobelnieki ir tie, kuri nesaprot Kukšu
 • savējie
  +2 +2 0

  savējie

  Kukšas apstrakto mākslu grūti saprast ,arī satikt viņu skaidrā prātā ir grūti.....
  Materealam polikarbonātam jābūt hermētiski noslēgtām malām - citadi nākošaja gadā viņa būs pelēka (putekļi)-mehāniski ļoti neizturīga------parodija
  Ja runa ir par dabas saudzēšanu - ir simtiem paredzētas kailcirtes - vnk jāpakustina savas pakaļas un jāizvēlas .....
  Kukša savu egli var nostutēt sev setā un baudīt mākslu ar pudeli rokās

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl