Dobeles traģēdija! Vērtēs sociālo dienestu atbildību notikušajā

1 komentārs

Dobeles traģēdijā, kurā bojā gāja divi vecāki un zīdainis, kā arī cietuši citi bērni, vainojami gan sociālie dienesti, gan policija, gan bāriņtiesa – šādu viedokli pauduši bērnu tiesību aizstāvji un citi eksperti.

Neaktīvā rīcība no dienestu puses, kaimiņu vienaldzība un absolūtā šaurība, kurā bija jāmīt ģimenei, ir daļa no traģēdijas iemesliem.

Šodien Dobeles Sociālā komiteja vērtēs informāciju, kas apkopota ziņojumā par dienesta darbu. Pēc tam tiek solīts lēmums par Sociālā dienesta darbinieku atbildīgu vai neatbildīgu darbu.

Jāatgādina, ka ģimene jau ilgāku laiku bija dienestu redzeslokā – tā dzīvoja sociālajā mājā lielā šaurībā; tēvam bija liegta iespēja tikties ar bērniem, vecākiem bija problēmas ar narkotikām.

Arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības centra vadītāja Ilona Kronberga norādījusi, ka šī traģēdija izgaismo lielas problēmas visā sistēmā, sākot ar bāriņtiesu darbinieku atbildību un beidzot ar informācijas sniegšanu jeb drīzāk tās vājo apriti starp dienestiem par problēmām ģimenēs.

1 komentārs