Dobeles pils kapela piedzīvo pamatīgas pārmaiņas

Pievienot komentāru
Dobeles pils kapela piedzīvo pamatīgas pārmaiņas
EKRĀNUZŅĒMUMS

Nākamajā vasarā plānots pabeigt Dobeles pils atjaunošanu un arī tās jauno telpu izbūvi. Kā jau senu būvju restaurēšanā bieži notiek, arī Dobeles pils saglabāšanas darbi ir ieilguši, tomēr jau drīz pils kapelā būs konferenču zāle, telpas muzejam un arī skatu laukums.

“Būvniecības laikā atklājās visādas problēmas, kuras projektēšanas laikā nevarēja konstatēt,” izrādot pilī notiekošos darbus, atklāj Dobeles domes izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs. Neatkarīgi no papildu darbiem projektētais gala iznākums nemainās. Pils kapelas daļā tiks iebūvētas telpas vairākos līmeņos.

Līdz šim Dobeles pils drupas laiku pa laikam tika atjaunotas un uzturētas, bet nekas jauns klāt netika būvēts. Tagadējie darbi sniegs kaut ko pilnīgi jaunu un pat mainīs vēsturiskās būves funkciju. “Šī pieeja paredz, ka piemineklis nav kaut kas stacionārs, sastindzis uz vietas, bet tam jābūt funkcionālam, dzīvam. Tādā veidā tā saglabāšana notiek daudz optimālāk,” turpina pašvaldības pārstāvis.

Latvijā vairākas pilis ir piedzīvojušas mūsdienu būvdarbus, un tas vienmēr ir izaicinājums projektētājiem. It īpaši šajā reizē, kad senajos mūros tiek iebūvēts stikla jumts.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes pārstāve Sandra Zirne norāda, ka, atjaunojot vai no jauna būvējot telpas vai ēku senā pilī, svarīgi, lai jaunais nenomāc senos mūrus.

Būvdarbi Dobeles pils kastelas daļā noslēgsies nākamās vasaras jūlijā. Taču jau paredzēts, ka drīz pēc tam būvniecība sāksies pils pagalmā, kur paredzēts izvietot amatnieku namiņus.