Komentāri

Vairāk nekā divus gadus pēc Latvijas lēmuma tomēr nepiedalīties Milānas “World Expo” tiesvedības gan ar ierēdņiem, gan projekta īstenotāju joprojām turpinās.

Par projektu atbildīgais no Ekonomikas ministrijas (EM) Roberts Stafeckis amatu pameta, bet vēl vairāki ierēdņi toreiz tika sodīti. Pret trim personām, kas atradās darba attiecībās ar EM, tika pieņemti lēmumi par disciplinārsodiem. Visas personas pārsūdzēja lēmumu, un viena tiesvedība beigusies labvēlīgi EM.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Divas lietas ir trešajā instancē Augstākajā tiesā, gaidām gala lēmumu. Pirmās divas instances bija pozitīvas EM,” raidījumam stāstīja EM Juridiskā departamenta vadītājs Kaspars Lore.

Paralēli norit savstarpēja tiesvedība pret darbu veicējiem. Komandītsabiedrība ”Expo 2015” no EM vēlas piedzīt 460 000 eiro, savukārt ministrijas pretprasība mērāma 632 000 eiro apmērā.

Foto

Kā norāda Lore, ministrija ir samaksājusi uz priekšu vairākus maksājumus par vairākiem darbiem, kuri nav izpildīti, vai arī konstatēts, ka šādu darbu nav. Otrai pusei lūgts sniegt pierādījumus, ka šie darbi ir veikti.

Tikmēr juristi, kas pārstāv komanditsabiedrības intereses, norāda, ka strīdā būtu jāņem vērā pasūtīto darbu specifika. Runa ir par mūziku, aranžējumiem, citiem radošiem darbiem, pie kuriem strādāts, tērēts laiks, taču tad pasūtījums pārtraukts.

”Šāda pieeja nav novērtējama vienkārši, tas nav novērtējams – tik un tik naudiņas. Valsts ir piekritusi tam, ir piekritusi maksāt, taču tad pasaka – ”Expo” nav svarīgs,” vērtē komandītsabiedrības ”EXPO 2015” advokāts Lauris Liepa.

Piedalīšanos ”Expo” izstādē šogad Astanā, kas gan ir mazāka nekā ”World Expo”, kas notika Milānā un tiek rīkota ik pēc pieciem gadiem, organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) . Par to, vai uzņēmēji piedalīsies arī 2020.gadā plānotājā lielajā ”Expo” Dubaijā, patlaban netiek domāts. ”Tikai tad, kad šis darbs būs beidzies un padarīts, ceru, ka veiksmīgi padarīts, varēs skatīties kaut ko tālāk,” atzina LTRK vadītājs Jānis Endziņš.

Nesen atgriezies no vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos, Valsts prezidents Raimonds Vējonis gan paguvis izteikties, ka tas būtu jādara.

Lasi vēl