Divu dienu vizītē Latvijā ieradies Nīderlandes karalis

0 Komentāru
Divu dienu vizītē Latvijā ieradies Nīderlandes karalis
Foto: LETA; Danuta Juste, TV3 Ziņas

Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs uz Latviju šoreiz atbraucis bez karalienes Maksimas, kā tas bija plānots iepriekš, jo viņai pagājušās nedēļas nogalē bija jādodas uz jaunākās māsas bērēm Argentīnā.

Valsts vizītes pirmajā dienā Nīderlandes karalis viesosies Rīgas pilī, kur tiksies ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un Ivetu Vējones kundzi.

Pēc vizītes Rīgas pilī Nīderlandes karalis kopā ar Valsts prezidentu un viņa kundzi svinīgā ceremonijā noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa. Pēc tam plānotas tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK).

Dienas otrajā pusē karalis apmeklēs Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai Tautas grāmatu plauktam dāvinātu grāmatu un apskatītu izstādi “Rembranta ēnā”. Pēc tam plānots tikties ar Nīderlandes – Latvijas biznesa semināra “Smart Mobility” dalībniekiem Rīgas brīvostas pārvaldē. Valsts vizītes pirmās dienas vakarā Valsts prezidents un viņa kundze rīkos valsts vakariņas par godu Nīderlandes augstajiem viesiem.

Savukārt 12.jūnijā Nīderlandes karalis Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā tiksies ar Kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK), lai apskatītu izstādi “Latvijas gadsimts”.

0 Komentāru