Divi ministri šomēnes dodas atvaļinājumā

11 komentāri
Divi ministri šomēnes dodas atvaļinājumā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64 / EDIJS PĀLENS, LETA

Jaunievēlētā labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par!”) februārī jau dosies atvaļinājumā.

Vēl nav pagājis pat mēnesis kopš jaunās valdības izveidošanas un vēl nav pabeigts darbs pie Ministru kabineta galvenā uzdevuma – šā gada valsts budžeta izstrādes, tomēr divi ministri jau dosies savā pirmajā atvaļinājumā.

Saskaņā ar Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) rīkojumu atvaļinājums bez darba samaksas saglabāšanas Petravičai piešķirts no 11. līdz 15. februārim, bet visu nākamo nedēļu bezalgas atvaļinājumā dosies Pabriks.

Ministru prezidents mierina, – valdības darbs tāpēc neapstāsies. “Valdības veidošanas process bija ļoti garš, viens otrs bija jau saplānojis šīs lietas agrāk, mūsu valdības darbs neapstājas, un nodokļu maksātājiem tas neko nemaksās,” uzsver Kariņš.

Labklājības ministres partijas biedrs Artuss Kaimiņš (KPV LV) aizstāvēja ministri, sakot, ka to pat nevar saukt par atvaļinājumu. “Un patiešām tā arī bijis, ka vairāk nekā 110 dienas cilvēki ir strādājuši un acīmredzot ir kaut kādas privātas lietas, ka trīs dienas cilvēks paņem brīvu bez algas.”

Atvaļinājumā laikā labklājības ministres pienākumus pildīs ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, bet Pabriku prombūtnes laikā aizvietos vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.