Komentāri
Divi gadi kopš eiro ieviešanas! Daudzi Latvijas iedzīvotāji joprojām neapmierināti ar šo valūtu
FOTO: LETA

Ir pagājuši divi gadi, kopš Latvijā ir ieviests eiro. Lielākā daļa aptaujāto cilvēku atzīst, ka eiro jau pieraduši, taču ir daudzi, kuriem šī valūta joprojām nepatīk.

Latvijas Banka norāda, ka cilvēki joprojām ikdienu maina mājās atrastos latus pret eiro. Taču joprojām cilvēku īpašumā atrodas daudzas lata monētas, gan banknotes.

Jau divus gadus katra Latvijas iedzīvotāja maciņā ir atrodamas lielākas vai mazākas eiro monētas un banknotes. Taču dažās tirdzniecības vietās joprojām ir atrodamas cenu zīmes, kur preces vērtība ir norādīta vēl abās valūtās gan latos, gan eiro.

Tāpat arī liela daļa sabiedrības savā ikdienas valodā vēl joprojām eiro naudaszīmes sauc par latiem un santīmiem, lai gan aptaujātie iedzīvotāji atzīst, ka ir pieraduši pie vienotās Eiropas naudas.

Taču joprojām daudzi iedzīvotāji nav šķīrušies no vecajām naudaszīmēm un liela daļa gan latu, gan santīmu atrodas viņu īpašumā.

Latvijas Bankas dati liecina, ka līdz šā gada novembrim visvairāk neapmainītas ir bijušas mazo nominālu viena un divu santīmu monētas. Kopumā tās ir divsimt četrdesmit divi miljoni gabalu.

Daudz ir neapmainītu arī viena lata monētu, ieskaitot arī īpašos vienlatniekus, kopā gandrīz divdesmit pieci miljoni gabalu.
Neapmainītas ir arī banknotes. Gandrīz divi miljoni gabalu piecu latu banknošu, un nepilni deviņsimt astoņdesmit tūkstoši gabalu divdesmit latu banknošu. Tomēr cilvēki ik dienas dodas uz Latvijas Banku, lai samainītu latus un santīmus pret eiro.

Latvijas Banka norāda, ka visas pieņemtās latu monētas tiek nosūtītas uz naudas kaltuvēm un pēc tam tās tiek pārkausētas un no izkausētā metāla tiek izgatavotas jaunas monētas. Savukārt latu banknotes tiek sasmalcinātas un no tām tiek izgatavotas īpašas briketes, kas bieži vien nonāk izgāztuvēs.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl