Divas trešdaļas jauno saslimšanas ar Covid-19 gadījumu pagājušajā diennaktī reģistrēti Rīgā

Pievienot komentāru
Divas trešdaļas jauno saslimšanas ar Covid-19 gadījumu pagājušajā diennaktī reģistrēti Rīgā
KASPARS KRAFTS, F64

Pēdējā diennaktī lielākā daļa jeb divas trešdaļas jauno saslimšanas ar Covid-19 gadījumu reģistrēti Rīgā – Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) dati liecina, ka galvaspilsētā konstatēti 12 no 18 pagājušajā diennaktī reģistrētajiem gadījumiem.

Tādējādi kopumā 348 Rīgas iedzīvotājiem ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Jūrmalā un Jelgavā katrā noteikts vēl pa vienam Covid-19 pacientam, tādējādi Jūrmalā patlaban zināms par 31 inficēto, kamēr Jelgavā – par 23.

Līdz šim Covid-19 konstatēts 58 pašvaldībās – Aizkraukles, Aizputes, Alojas, Alūksnes, Alsungas, Ādažu, Babītes, Baldones, Bauskas, Burtnieku, Carnikavas, Cēsu, Dagdas, Dobeles, Durbes, Engures, Garkalnes, Grobiņas, Iecavas, Jelgavas, Kocēnu, Krustpils, Kuldīgas, Ķeguma, Ķekavas, Limbažu, Mārupes, Mērsraga, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Preiļu, Priekules, Raunas, Rēzeknes, Rūjienas, Salacgrīvas, Salaspils, Saldus, Sējas, Siguldas, Skrīveru, Smiltenes, Stopiņu, Talsu, Tukuma, Valkas, Vecumnieku un Ventspils novados, kā arī lielajās pilsētās – Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Vēl aizvien visvairāk saslimušo konstatēts no 30 līdz 39 gadus veco iedzīvotāju vidū, un pēdējās diennakts laikā šajā vecuma grupā noteikti trīs jaunatklāti pacienti, kopējam skaitam palielinoties līdz 159. Tikmēr vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem aizvadītajā diennaktī atklāti četri sasirgušie. Šajā vecumā ar Covid-19 saslimuši kopumā 123 iedzīvotāji.

Vecumā virs 60 gadiem noteikti 114 sasirgušie, kas ir par četriem vairāk nekā iepriekšējā diennaktī, bet vecumā no 50 līdz 59 noteikti par diviem saslimušajiem vairāk – 101.

Joprojām ar Covid-19 vismazāk slimo bērni – neviens saslimušais šajā grupā pēdējās diennakts laikā nav nācis klāt, kā arī jaunieši vecumā līdz 19 gadiem – par trim palielinoties saslimušo skaitam līdz 22. Abās šajās grupās kopā līdz šim konstatēti 36 ar Covid-19 saslimušie.

Kā ziņots, pēdējā diennaktī konstatēti 18 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, līdz ar to slimība līdz šim valstī reģistrēta 630 cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī veikti 1140 testi, kamēr kopš vīrusa parādīšanās kopumā veiktas jau 27 796 analīzes.

Patlaban 36 pacienti ir stacionēti, tajā skaitā 34 ar vidēju slimības gaitu, bet divi – ar smagu slimības gaitu.

Ministru kabinets otrdien lēma pagarināt Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12.maijam.

Veselības ministrija atgādina, ka ārkārtējās situācijas laikā ciemošanās nav atļauta, un tas attiecas arī uz svētku laiku. Patlaban drošākais veids, kā pasargāt savus tuviniekus, īpaši seniorus, ir ciemiņu neuzņemšana un nedošanās ciemos. Pat, ja tas nozīmē atcelt vismīļākās vecmāmiņas satikšanu, ministrija aicina sargāt sev tuvo cilvēku veselību un šādas tikšanās atcelt.

Kā skaidro ministrijas pārstāvji, patlaban ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kas nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.