Diskutē par jauno mācību gadu: atšķirīgi redzējumi par pedagogu algām

2 komentāri
Diskutē par jauno mācību gadu: atšķirīgi redzējumi par pedagogu algām
Foto: Ieva Čīka, LETA

Pretrunīgās noskaņās jauno mācību gadu gaida liela daļa Latvijas pedagogu un par nozari atbildīgā ministrija. Viedokļu krustugunīs jau tradicionāli ir algas.

Divos gados pedagogu algām ir novirzīti vairāk nekā 60 miljoni eiro, ļaujot panākt līdz šim lielāko darba samaksas kāpumu.

Tā pirmdien vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu direktoru, kā arī pašvaldību izglītības speciālistu konferencē sacīja nozares ministrs Kārlis Šadurskis. Viņš gan atzina, ka būtisks priekšnosacījums rezultātam ir ministrijas un pašvaldību, kas ir skolu dibinātājas, sadarbībai.

“Šī bija skaidra panākta vienošanās – cik pašvaldības ietaupa, tas paliek viņiem un valsts budžets liek līdzvērtīgu summu pretim. Tas tika ievērots,” norāda izglītības ministrs.

“Skolotājs nevar ietekmēt skolu tiklu optimizāciju. Tie ir pašvaldību lēmumi, kam nav saistības ar darba kvalitāti,” saka LIZDA eksperte Irina Avdejeva.

Ministram joprojām pastāv domstarpības ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību, kas septembrī pat pieļauj brīdinājuma piketu. Arodbiedrības vadība iepriekš pauda viedokli, ka līdz šim minētais par algu pieaugumu esot vien “neliela acu aizmālēšana”.

2 komentāri