Diskutē par iespēju Liepājas Metalurga pārraudzību nodot Privatizācijas aģentūrai

0 Komentāru
Diskutē par iespēju Liepājas Metalurga pārraudzību nodot Privatizācijas aģentūrai
FOTO: LETA

Ņemot vērā sarežģīto finansiālo situāciju ar KVV Liepājas Metalurgs, šobrīd politiķi apspriežot iespēju Metalurga pārraudzību no Valsts kases nodot Privatizācijas aģentūrai, tā liecina LNT rīcībā esošā informācija. 

Situācija ar finanšu grūtībās nonākušo metālapstādes uzņēmumu KVV Liepājas Metalurgs, kas valstij palicis parādā 70 miljonus eiro, ir sarežģīta.

Uzņēmumam nav nedz liekas naudas, nedz arī pārliecinošas vīzijas, kā strādāt turpmāk. Finanšu ministrei iepazīstoties ar Valsts kasei pirms pāris nedēļām iesniegto Metalurga restrukturizācijas plānu, secinājumi nav iepriecinoši.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre:

Restrukturizācijas plāns, ko Metalurgs iesniedzis no savas puses, ir vairāk tāds esošo akcionāru vēlmju saraksts, mazāk domājot par valsts interesēm un arī par to, kā nodrošināt ilgtermiņa uzņēmuma darbību.

Jautājumu, ko darīt ar restrukturizācijas plānu, finanšu ministre vēlas apspriest valdībā, ir sagatavots arī attiecīgs ziņojums, un ministre cer, ka to valdība skatīs jau rīt.

Metalurga pārstāvji iepriekš ziņoja, ka izskata iespēju apturēt rūpnīcas darbu un veikt tās konservāciju, ja valdība 15. martā nepieņems kādu konstruktīvu lēmumu.

Tomēr viena no koalīcijas partijām – Vienotība – vēl šaubās, vai rīt valdībā skatīt Liepājas Metalurga jautājumu. Par to spriests šodien koalīcijas sēdē.

Iespējams, viens no Vienotības šaubu iemesliem ir tas, ka, pēc LNT rīcībā esošās informācijas, politiķi jau kādu laiku apsver iespēja Metalurga pārraudzību no Valsts kases nodot Ekonomikas ministrijas pārraudzībā esošajai Privatizācijas aģentūrai.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens gan pagaidām nevēlējās sniegt komentāru, bet īsā sarunā aicināja necelt ažiotāžu. Arī finanšu ministre atturējās komentēt iespējamos scenārijus.

Vēlme nodot Metalurga pārraudzību tiek pamatota ar cilvēku kapacitātes jautājumu – Valsts kasei tas esot krietni mazāks nekā Privatizācijas aģentūrai.

Taču LNT rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka viens no sliktiem scenārijiem paredz iespēju, ka valsts pārņems Metalurga akcijas, un šajā ziņā Privatizācijas aģentūrai ir lielāka pieredze nekā Valsts kasei.

Video

0 Komentāru