Diskutē par atsevišķu ķimikāliju aizliegšanu lauksamniecībā

1 komentārs

Cik kaitīgi ir glifostātus saturoši līdzekļi? Eiropas Savienībā (ES) aizsākta diskusija par pārtikas nekaitīguma normām, kas nākotnē būtiski var ietekmēt lauksaimniekus.

Ar glifosātiem migloti lauki tiek atbrīvoti no nezālēm. Eiropas Parlaments (EP) šonedēļ pieņēma rezolūciju, ar kuru sākts ceļš šīs vielas saturošu līdzekļu aizliegšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zemnieku saimniecības Vilciņi ziemāju laukus apspīd pavasara saule. Līdz ražas novākšanai vēl vairāki mēneši. Cīņai ar nezālēm īsi pirms kulšanas labības platības parasti tiek apstrādātas ar glifosātus saturošiem līdzekļiem.

Un tā to dara ne vien Latvijā, arī pārējās ES valstīs un otrpus okeānam. Taču šobrīd aizsākta diskusija par glifosātu saturošu līdzekļu aizliegšanu.

Lai Eiropas Savienības teritorijā varētu tirgot un izmantot šo vielu, nepieciešama atļauja. EP šonedēļ balsoja par tās pagarināšanu.

Foto

Ar balsojumu EP glifosāta turpmāku izmantošanu atbalstīja. Tiesa, plānoto 15 gadu vietā tikai uz septiņiem.

Lai arī EP balsojums ir spēcīgs politisks signāls, ceļš uz vielas pakāpenisku ierobežošanu ir pašā sākumā. Vēl par to būs jābalso katras valsts speciālistiem, pēc tam Eiropas Komisijai (EK).

Latviju pārstāvēs Augu aizsardzības dienests. Kāda būs pozīcija atklāts netiek. Par labu lauksaimniekiem gan varētu nostrādāt dienesta iepriekšējos gados veiktās pārbaudes, kas apliecina, ka tas tiek lietots atbilstoši instrukcijai, un labības paraugos atliekvielu paraugi bijuši normas robežās.

Tādēļ, prognozējot situācijas attīstību, lauksaimnieki cer uz kompromisu.

Ja ar laiku šīs vielas lietošana tomēr tiks aizliegta, lauksaimnieki sāks meklēt citas alternatīvas.

Video

TOP komentāri

  • laucinieks
    0 0 0

    laucinieks

    sen bij laiks aizliegt ķīmiju gāzt uz laukiem, jeb lai lielie ķīmiķi apmaksā vēžu slimniekiem ārstēšanos

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl