”Digitālās televīzijas lietā” piesaka noraidījumu ekspertīzes veicējam; tiesā neiztiek bez asumiem

0 Komentāru

Daļēji klātienes, daļēji attālinātajā režīmā tiesa tikmēr turpina skatīt tā saukto “otro digitālās televīzijas lietu”, kurā uz apsūdzēto sola ir sava laika politiskie smagsvari – Andris Šķēle, Ainārs Šlesers, kā arī virkne citu personu. Šodienas tiesas sēdē neiztika arī bez asumiem, ziņo TV3 Ziņas.

Pandēmijas dēļ tiesas process notiek, daļai dalībnieku atrodoties tiesas zālē, kur var pulcēties līdz desmit cilvēkiem, un daļai attālināti. Tā, piemēram, apsūdzētais Gintars Kavacis tiesai lūdza, lai sēdes beigtos pusstundu agrāk nekā ierasts, jo viņš atrodas ārzemēs: ”Jo es strādāju no plkst. 16.00 Dānijā. Pusstunda man vajadzīga, lai nokļūtu uz darbu. Jeb arī tās dienas, kad izskata manu jautājumu, pabeigt vēlāk, kādu kompromisu atrast, ja varētu.”

Tiesa šo lūgumu apmierināja. Apsūdzēto pārstāvji lūdza pieteikt noraidījumu vienam no lieciniekiem, kurš veicis lietā nozīmīgu ekspertīzi. Kā galvenais pamats pieteikumam – eksperts personīgi pazīst telekomunikāciju nozarē iesaistītos, un tas apsūdzēto aizstāvja ietvaros ir interešu konflikts. Ekspertīzes veicējs uzsver , ka nozare ir maza, visi pazīst viens otru, un viņš savu darbu veicis godprātīgi.

”Mēs, trīs eksperti, strādājām pilnīgi neatkarīgi ar mūsu materiāliem. Liekot kopā savu slēdzienu, bijām vienojušies, ka, ja būs cits viedoklis, to uzrakstīs atsevišķi, bet situācijas nebija, pārējie eksperti nonākuši pie tiem pašiem secinājumiem,” norāda ekspertīzes veicējs Ilmārs Mūls.

Arī prokurors Monvīds Zelčs uzsvēra, ka liecinieku noraidīt nav pamata: ”Pieteikto noraidījumu uzskatu par pilnīgi nepamatotu, kaut vai tā iemesla dēļ, ka pats Mūla kungs teica, ka viņš nav vienīgais eksperts šajā ekspertīzē, tur bija komisija.”

Lasi vēl – Bijušais ”Tet” vadītājs aizmirst izslēgt mikrofonu ”digitālās televīzijas lietas” tiesas sēdē

Par šo jautājumu tiesa lēmumu pieņems 9. septembra sēdē. Tikmēr Šlesers akcentēja, ka laikā, par kuru ir veikta izmeklēšana, viņš bija opozīcijas deputāts Saeimā, un uz tiesu jāaicina tā laika atbildīgās amatpersonas: ”Viennozīmīgi es gribēšu, lai šeit kā liecinieki ierodas bijušais premjers Dombrovskis, ekonomikas ministrs Kampars un satiksmes ministrs Gerhards, jo viņu šajā listē nav.”

Desmitiem miljonu vērtā digitālās televīzijas ieviešana Latvijā aizsākās 2000. gadā, Šķēles valdības laikā, bet trīs gadus vēlāk par šo procesu sākta izmeklēšana, jo bija aizdomas par vērienīgu afēru.

Bija uzsāktas divas atsevišķas krimināllietas. Viena, kurā apsūdzēti juristi, konsultanti, tehniskie darbinieki, beidzās ar notiesājošā sprieduma atcelšanu pērn. Savukārt šajā lietā par krāpšanu lielā apmērā un organizētā grupā apsūdzētas deviņas personas, tostarp politiskie smagsvari: bijušais premjers Šķēle, satiksmes ministrs Šlesers, bijušais “Tet” valdes priekšsēdētājs Gulbis un citi.
0 Komentāru