Digitālās televīzijas ieviešanas lieta: apelācijas instance maina sodus

0 Komentāru

Mainīti sodi digitālās televīzijas lietā. Saskaņā ar Rīgas apgabaltiesas saīsināto spriedumu attaisnots Ojārs Rubenis, kurš savulaik ieņēma Nacionālās radio un televīzijas padomes vadītāja amatu.

Tāpat attaisnoti bijušā “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” valsts pilnvarnieks Didzis Jonovs, pilnvarnieks Adrians Boldans, kā arī biznesa konsultants Valdis Purvinskis.

Irēna Logina
Rīgas apgabaltiesas tiesnese

Četri cilvēki ir attaisnoti, jo tiesa nekonstatēja, ka viņu darbībā ir noziedzīga nodarījuma sastāvs. Mēs savādāk vērtējām pierādījumus un faktiski, tas ir vienīgais apstāklis – izkrāptā naudas summa, ko konstatēja pirmās instances tiesa, apelācija konstatēja, ka ir cita summa.

Piemēram, ekspremjera Andra Šķēles bijušajam padomniekam Jurģim Liepniekam iepriekš piespriesto 72 000 eiro naudas sodu samazināja līdz 67 000, bet bijušajam “Latvijas Neatkarīgās Televīzijas” direktoram Andrejam Ēķim apelācijas instances tiesa iepriekš piespriesto 43 000 vietā sodu samazināja līdz 40 850 eiro.

Monvīds Zelčs
prokurors

Es domāju, ka apsūdzības būtiskākās pozīcijas ir izturējušas apelācijas instances pārbaudi, proti, tiesa ir konstatējusi, ka ir bijusi krāpšana un nauda, kas ir atlikums no krāpšanas un atlikums, kas palika Maltā, ir atzīta par konfiscējamu valsts labā, nevis atdodama krāpniekiem. Vulgarizēti izsakoties.

Liela daļa apsūdzēto personīgi uz sprieduma pasludināšanu ieradušies nebija, pilnvarojot savus aizstāvjus. Kopumā spriedums pasludināts vēl virknei iesaistīto, kam piespriesti arī salīdzinoši nelieli cietumsodi. Apgabaltiesas spriedumu varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā pēc tam, kad būs pieejams pilns tiesas spriedums.

0 Komentāru