Dienu pirms vēlēšanām neatklāj, vai ir vienošanās par kādu risinājumu Ventspils mēra ievēlēšanai

4 komentāri
Dienu pirms vēlēšanām neatklāj, vai ir vienošanās par kādu risinājumu Ventspils mēra ievēlēšanai
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Partijas “Latvijai un Ventspilij” valde nedēļas nogalē ir rīkojusi individuālās konsultācijas ar citiem Ventspils domē ievēlētajiem deputātiem, aģentūrai LETA sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš, taču neatklāja, vai šajās sarunās panākta kāda vienošanās par pirmdien gaidāmajām Ventspils mēra vēlēšanām.

Tāpat Vītoliņš neatklāja, ar kuru domē ievēlēto politisko partiju pārstāvjiem ir runāts, vienīgi norādīja, ka sarunas nav bijušas ar visiem.

“Svarīgi ir runāt ar tiem, ar kuriem varētu būt kopīgas prioritātes, kopīgi mērķi un sadarbība. Nav jau runa tikai par vienu balsojumu, runa ir par nākamajiem četriem gadiem, tāpēc jāsaprot, kas var būt iespējamie partneri. Rīt domes sēdē izteiksim savu priekšlikumu un tad jau redzēs,” teica Vītoliņš, “nav jau runa tikai par to, kurš vadīs pilsētas domi, bet ir jāvienojas par kopīgi veicamajiem darbiem.”

Jautāts, vai “Latvijai un Ventspilij” arī pirmdien Ventspils domes priekšsēdētāja amatam virzīs apcietinājumā esošo Aivaru Lembergu, Vītoliņš sacīja, ka to pagaidām neatklās. Tāpat Vītoliņš neatbildēja, vai partija piedāvās kādu citu domes priekšsēdētāja amata kandidātu.

Uz jautājumu, vai “Latvijai un Ventspilij” būtu gatava virzīt arī kādu citu pretendentu domes priekšsēdētāja amatam, Vītoliņš iepriekš tika izteicies, ka partijai ir pieredzējuši cilvēki, kas varētu ieņemt priekšsēdētāja amatu, taču tas būs atkarīgs no sarunām ar pārējiem politiskajiem spēkiem.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) Ventspils nodaļas vadītājs Andis Zariņš aģentūrai LETA sacīja, ka “Latvijai un Ventspilij” ar NA pārstāvjiem nekādas sarunas nav bijušas un nekādi priekšlikumi nav izteikti.

Jaunās konservatīvās partijas deputāts Bruno Jurševics vēlāk svētdienas vakarā izplatīja paziņojumu, ka viņš iestāšoties pret Lemberga un viņa sievas Kristīnes Lembergas ievēlēšanu mēra amatā, savukārt citas kandidatūras arī no “Latvijai un Ventspilij” rindām esot apsveramas.

Tāpat viņš vēloties, lai sarunās ar “Latvijai un Ventspilij” pārējo partiju pārstāvji piedalītos “kā viens kopīgs politiskais spēks”, bet pirms jebkura kandidāta izvirzīšanas būšot “nepieciešamas daudzpusīgas savstarpējās sarunas par turpmāk darāmajiem darbiem un savstarpējās sadarbības principiem”.

Kā vēstīts, Ventspilī 1.jūlijā neizdevās ievēlēt pašvaldību vēlēšanās uzvarējušā saraksta līderi, apcietinājumā esošo domes priekšsēdētāja amata kandidātu Lembergu, tādēļ domes sēde tika pārtraukta līdz 5.jūlija plkst.13.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības darba nepārtrauktību saskaņā ar likumu “Par pašvaldībām” periodā līdz jaunās domes priekšsēdētāja ievēlēšanai nodrošina Ventspils valstspilsētas pašvaldības izpilddirektors Aldis Ābele.

Kā vēstīts, pašvaldību vēlēšanās septiņus mandātus ieguva partija “Latvijai un Ventspilij”, pa diviem mandātiem – “Latvijas attīstībai” un partiju apvienība “Jaunā vienotība” un “Latvijas Reģionu apvienība”, pa vienam mandātam – Jaunā konservatīvā partija un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) iepriekš tviterī skaidroja, ka apcietinājumā esošam cilvēkam ir liegtas tiesības piedalīties domes sēdēs. Tāpat liegts lietot internetu, datoru, mobilo un citas ierīces.

LETA jau ziņoja, ka Lembergam bija tiesības kandidēt pašvaldību vēlēšanās, jo attiecībā uz viņu nav stājies spēkā notiesājošs spriedums. Tiesības kandidēt ir liegtas tad, ja pret personu stājas spēkā notiesājošs spriedums galīgajā instancē.

4 komentāri