Dienu pie dienas neliksi, pie nedēļas netiksi! Kura nedēļas diena latviešiem tīk vislabāk, bet kuru ne acī neieredz?! piedāvā beteodati.lv

0 Komentāru
Dienu pie dienas neliksi, pie nedēļas netiksi! Kura nedēļas diena latviešiem tīk vislabāk, bet kuru ne acī neieredz?!

Par lielāko nedēļas grēkāzi nenoliedzami sevi pierādījusi pirmdiena. Nereti no draugiem sociālajos tīklos vai klātienē var dzirdēt, ka pirmdienas ir tās īpašās dienas, kurās saskatīt ko labu nu nepavisam nav iespējams. Taču – tieši kuru nedēļas dienu latvieši atzinuši par to sliktāko?

Izrādās, ka tā nupat pieminētā pirmdiena arī Latvijā ir tik melna, cik to mālē. Saskaņā ar informatīvi izklaidējošā portāla beteodati.lv* un pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultātiem Latvijas iedzīvotāji atzinuši, ka tieši pirmdiena ir tā diena, kas visā nedēļā visvairāk netīk!

Nedaudz vairāk kā puse respondentu par nedēļas visnepatīkamāko dienu atzīmējuši pirmdienu, otrajā vietā ierindojot svētdienu, bet trešajā vietā – otrdienu.

Bet katram mākonim ir arī zelta maliņa! Respondenti atbildēja uz tikpat nozīmīgu jautājumu, kura nedēļas diena, tad ir tā, kas viņiem tīk vislabāk. Un bungu rīboņām skanot, par vislabāko nedēļas dienu latvieši atzinuši – piektdienu! Otrajā vietā ierindota sestdiena, bet trešajā – svētdiena!

Iedziļinoties šajos aptaujas datos, sanāk, ka latviešiem svētdiena vairāk tomēr nepatīk, kā patīk. Svētdienu kā netīkamāko otrajā vietā ierindoja 8,7% respondentu, bet kā tīkamāko trešajā vietā tikai 5,8%. Pārsvarā uz svētdienu šķībi skatās tieši vecuma grupās no 18–24, kā arī no 55– 63 gadiem, bet iedvesmojoša tā šķiet vecuma grupā no 64–75 gadiem!

Pirmdienu kā nepatīkamāko vairāk atzinušas latviski runājošas sievietes. Un, kas vēl interesanti, ja mēs Latvijas karti sadalām pa reģioniem, tad tieši Rīgas pusē pirmdienas šķiet nepatīkamākas kā pārējās nedēļas dienas. Pēc Rīgas reģiona otrajā vietā ierindojas Vidzemes iedzīvotāji, bet trešajā Zemgales.

Piektdienu kā foršāko nedēļas dienu atzīmējuši tieši cilvēki, kuriem ir salīdzinoši augsti vidējie mēneša ienākumi uz vienu cilvēku ģimenē. Jāteic gan, ka arī šeit stipri jūtams sieviešu pārsvars.

Iedzīvotāju web aptauja tika veikta iepriekšējā gada novembrī, aptaujājot 1005 iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Nobalso par tīkamāko nedēļas dienu arī Tu!

Kura, nedēļas diena Jums patīk vislabāk? Saistītais raksts

Rezultāti:
7%

Pirmdiena

3%

Otrdiena

3%

Trešdiena

7%

Ceturtdiena

45%

Piektdiena

30%

Sestdiena

4%

Svētdiena

*BeteoDATI – sabiedrības viedoklis par nenopietni izklaidējošiem jautājumiem nopietnā interpretācijā sadarbībā ar SKDS.

0 Komentāru