Diennakts laikā Olaines pusē izdeguši desmitiem hektāru meža un purva; dzēšanas darbi turpinās

Pievienot komentāru
Diennakts laikā Olaines pusē izdeguši desmitiem hektāru meža un purva; dzēšanas darbi turpinās
RŪDOLFS KRIEVIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Jau diennakti desmitiem ugunsdzēsēju cenšas apturēt meža un purva degšanu Olaines novadā. Ir aizdomas, ka degšana sākusies neapdomīgu izklaižu dēļ, proti, pa sauso mežu kāds vizinājies ar kvadricikliem. Dzēšanas darbus apgrūtina sausums un spēcīgais vējš, tādēļ šobrīd grūti paredzēt, kad ugunsgrēku izdosies apturēt pilnībā.

Ugunsgrēks Olaines novada mežos sākās svētdien pēcpusdienā. Sausā meža un spēcīgā vēja dēļ diennakts laikā izdeguši aptuveni 60 hektāri meža un purva. Lielākās grūtības ugunsdzēsējiem sagādā sausums un stiprais vējš, tādēļ degšana ik brīdi atsākas no jauna, bet bīstamību rada krītošie koki.

Svētdien vējš bijis tik stiprs, ka glābēji, liesmām izplatoties, nav paspējuši novākt pa mežu izvilktās ūdens šļūtenes. Pirmdien gan vējš aprimies, taču joprojām ir spēcīgs.

Svētdien mežā strādāja aptuveni 70 ugunsdzēsēju, pirmdien skaits gan samazināts, jo ugunsgrēku izdevies daļēji lokalizēt. Degšana tomēr vēl turpinās perimetra iekšienē, bet gruzdēšana un dūmošana – gandrīz visā teritorijā. Problēmas to apdzēst rada arī ugunsgrēka atrašanās vieta – nav ceļu, kur piekļūt, nav ūdens ņemšanas vietas.

Taču meži šobrīd ir ļoti sausi, tādēļ dzēšanai nepieciešams lielāks ūdens daudzums nekā parasti. Pēc ūdens uz netālu esošo karjeru dodas gan autocisternas, gan Nacionālo bruņoto spēku helikopters, kas piesaistīts, lai ugunsgrēku dzēstu no augšas vietās, kur sarežģīti piekļūt no zemes. Glābēji ne visur var piekļūt arī krītošo koku dēļ.

Šobrīd tiek uzskatīts, ka ugunsgrēku izraisījuši neapdomīgi kvadriciklu braucēji. Pēc ziņas par ugunsgrēka sākšanos Valsts meža dienests netālu no degšanas vietas atradis kvadriciklu riepu nospiedumus.

Neviens glābējs ugunsgrēkā cietis nav. Tāpat arī ugunsgrēka tuvumā ir tikai viena dzīvojamā māja, kura ir apzināta, taču iedzīvotājiem nekādu palīdzību šobrīd nav nepieciešams sniegt, jo liesmas to neapdraud. Ugunsdzēsēji cer, ka vēl pirmdien izdosies degšanu pilnībā lokalizēt, bet degšanu iekšienē varētu apturēt tuvāko dienu laikā.