Diennakts laikā novērsti 19 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu

0 Komentāru
Diennakts laikā novērsti 19 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu
REUTERS/SCNPIX

Pagājušajā diennaktī ir novērsti 19 mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Pēc viņa teiktā, kopš 10. augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēts 1151 cilvēks.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī neviens cilvēks nav aizturēts.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 25 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 377 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Trofimovs klāstīja, ka migranti no Baltkrievijas puses primāri vairāk pulcējas pie Polijas un Lietuvas robežas. Atsevišķos gadījumos tiekot novērots, ka personas, kuras neatrod iespēju nelikumīgi šķērsot Latvijas robežu, tiek “stumtas” uz citām Eiropas Savienības ārējās robežas šķērsošanas vietām – uz Lietuvas vai Polijas robežu.

Jautāts par pašreizējo situāciju patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, Trofimovs atbildēja, ka tajā ir noteikts karantīnas režīms un kārtības nodrošināšanai ik dienu piesaistīti aptuveni 50 cilvēku no dienestiem – 20 zemessargi, 21 policists un desmit robežsargi.

Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11. augusta līdz 10. novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Valdības koalīcijas pārstāvji norādījuši, ka Baltkrievijā pie varas esošā Aleksandra Lukašenko režīma centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iespiest trešo valstu iedzīvotājus vērtējami kā hibrīdkara jeb hibrīdapdraudējuma izpausmes.

0 Komentāru