Dienas, kad gaiss iesils līdz +27 grādiem, šovasar nebūs daudz, prognozē pētnieki

Komentāri

Šodien vajadzētu vērīgāk ieskatīties laikapstākļos – ja diena būs silta un saulaina, tāda būšot arī vasara. Dabas zīmju pētnieki jau šobrīd saka, ka liels karstums nav gaidāms. 

Laika vērotājs no Siguldas novada apskata savu zemeņu lauku lakstīgalu dziesmu un kaķa pavadībā. Pēc dabas zīmju pētnieku iezīmētām dienām vasara šogad nebūs karsta, bet gan mēreni silta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dienas, kad termometra stabiņš pakāpsies līdz +25/+27 grādiem, šovasar nebūs daudz, tā prognozē Imants Kalniņš.

Jāņi gan šogad var sanākt diezgan tipiski mūsu platuma grādiem, bet tik auksts, kā iepriekšējos vasaras saulgriežos, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedza tikai + 6 grādus nebūs.

Taču šā gada raža vairākiem augļiem un dārzeņiem būs laba un tas nozīmē, ka lauksaimniekiem šī vasara noteikti patiks.

Mitrs jūnijs, vēsta ticējumi, paredz labu medus un bagātu augļu ražu. Bet gurķu mīļotājiem jūnijā jeb ziedu mēnesī vajadzētu ieskatīties egļu zaros. Ja pamanīsit daudz čiekuru, būsit paēduši.

Sinoptiķi ar laika vērotāju ir vienisprātis – jūnijs pagaidām iezīmējas ar mainīgiem un mēreni siltiem laikapstākļiem. Vasaras siltums nāks pakāpeniski.

Kopumā runājot par vasaru, sinoptiķi prognozē, ka lielākā varbūtība, ka nākamie 3 mēneši būs ap normu – pa dienu tie būs ap 20 grādiem un nedaudz augstāk, nevis zem normas, kāds, piemēram, ir bijis maijs.

Laika ziņas

Lasi vēl