Deviņgadīgai Laumai atklāts kaulu vēzis; steidzami nepieciešama palīdzība

2 komentāri
Deviņgadīgai Laumai atklāts kaulu vēzis; steidzami nepieciešama palīdzība
FOTO: Labdarības Lapa "Snowflake"

Labdarības lapa Snowflake sākusi ziedojumu vākšanu deviņgadīgās jelgavnieces Laumas ārstēšanai, kurai ārsti konstatēja retu slimību – kaulu vēzi jeb Jūinga sarkomu.

Laumas ļaundabīgais audzējs vēl ir tādā stadijā, kad iespējama sekmīga cīņa ar to, tādēļ vecāki vēlas tuvāko mēnešu laikā meitenei veikt operāciju ārzemēs, taču tam nepieciešami vērā ņemami finanšu līdzekļi – vairāk nekā 100 000 eiro, un bez sabiedrības atbalsta diemžēl neiztikt. Šobrīd ar biedrības Labdarības lapa Snowflake palīdzību izdevies savākt 31 427 eiro, kas ir nedaudz mazāk kā viena trešdaļas no nepieciešamās summas.

Šī saslimšana iekļauta Eiropas reto slimību sarakstā, turklāt, lai to sekmīgi ārstētu, nepieciešama ne tikai audzēja diagnostika laikus, bet arī operatīva ārstēšana.

Laumai ieteikts ķīmijas terapijas kurss, kuru viņa sāka novembra vidū. Pēc pirmās terapijas meitenīte zaudēja matus un jutās slikti, taču analīzes uzrāda, ka situācija uzlabojas.

Ārsti prognozē, ka būs nepieciešamas četri līdz seši ķīmijas terapijas kursi, pēc kuriem Laumu operēs. Diemžēl divi Latvijas ortopēdi no šāda veida operācijas atteikušies, bet no kāda pat izskanējis pieļāvums, ka labākais veids ir amputēt kāju ar audzēju.

Zinot, ka ir gados jauni Jūinga sarkomas pacienti, kuriem sekmīgi veikta operācija, ievietojot pēc tās protēzi, kas aug līdz ar pacientu, Laumas vecāki meklējuši speciālistus ārpus Latvijas robežām.

Viens no tiem – Krievijā sniedzis visus nepieciešamos ieteikumus, savukārt šobrīd notiek saziņa ar vairākām slimnīcām Vācijā, kurās nākamā gada februāra otrajā pusē Laumai varētu veikt operāciju.Viena no tām ir ārstniecības iestāde Minhenē, kurā pirms kāda laika sarkoma tika ārstēta populārajam Latvijas mūziķim Pitam Andersonam un kuram arī sabiedrības palīdzēja savākt, medicīniskajām manipulācijām nepieciešamos līdzekļus.

Pašreiz ir skaidrs, ka operācijai nepieciešami vismaz 50 000 eiro, bet laika gaidīt nav, tādēļ Laumas ģimene – viņas mamma, tētis un mazais brālis – cer, ka ar sabiedrības atbalstu izdosies savākt operācijai vajadzīgo summu.

Ļausim šajā pēcsvētku laikā notikt brīnumam!

FOTO: Labdarības Lapa "Snowflake"

FOTO: Labdarības Lapa “Snowflake”

Ziedojumus ar norādi Laumas ārstēšanai var veikt:

Biedrība “Labdarības lapa Snowflake”
Reģ.nr.: 40008234435
Banka: AS SWEDBANK
Konts: LV08HABA0551039748727

Ziedojumu tālrunis: 90006180 (Maksa par zvanu 1,42 EUR)

TOP komentāri

 • grandmaa
  +2 +2 0

  grandmaa

  Vismaz varētu cieņu izrādīt un pie skribelēšanas pielaist tikai tos, kam valodas izjūta ļauj atšķirt noteiktās un nenoteiktās galotnes, attiecīgi DeviņgadīgAJai. Snowflake jau publiski izgāzās ar iepriekšējo vākšanu. Šoreiz kā?!
 • vīģe
  +1 +1 0

  vīģe

  Briesmīgi, ka tik mazai meitenei, kam tādam jāiet cauri. Dzīve ir tik sasodīti nežēlīga. Laumiņa, turies.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!