Deviņdesmito “glamūrs” un policijas cīņa ar naudas izspiedējiem. Skaties video!

1 komentārs
Deviņdesmito “glamūrs” un policijas cīņa ar naudas izspiedējiem. Skaties video!
Foto: Ekrānuzņēmums

Ne tikai mūsdienās ietekmīgi un bagāti Krievijas iedzīvotāji grib apmesties uz dzīvi Eiropā un Latvijā. Arī deviņdesmitajos gados šādu cilvēku bija ne mazums. Mūsu nākamais stāsts būs par kādu sievieti, kura iztērējusi tiem laikiem patiešām lielu naudas summu un atdevusi krāpniekiem visus dokumentus, lai tikai iegūtu uzturēšanās atļauju.

Žanete ir jauna sieviete, kurai ir bagāti draugi, tāpēc viņa var atļauties ceļot un dzīvot ārpus Krievijas robežām. Tomēr arī bagātiem cilvēkiem nepatīk izmest naudu vējā un, sajūtot krāpšanu, gribot negribot jāvēršas policijā.

Skaties foto:

Maijā iesniedzu dokumentus firmā, lai iegūtu uzturēšanās atļauju, firmā Rita-R, kas atrodas Lāčplēša ielā 18. Izrādās, – šajā firmā tolaik darbojās tikai divi cilvēki – sekretāre un viņas priekšniece.

“Viņa apsolīja palīdzēt nokārtot uzturēšanās atļauju Latvijā. Regulāri prasīja naudu. Es regulāri maksāju par vīzas pagarināšanu, par dokumentu noformēšanu. Pēdējoreiz viņa pateica, ka nepieciešami 1300 dolāri kukulim Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē,” saka Žanete.

“Sākot no augusta, maksāju par vīzas pagarināšanu – 290 dolārus, pēc tam vēl 290 dolārus par vīzas pagarināšanu un par uzturēšanās atļaujas noformēšanu 1190 dolārus,” viņa turpina. Šī intervija filmēta dienu pirms krāpnieces iekrišanas policijas izliktajās lamatās. Uz tā saukto operatīvo eksperimentu policisti sameklēja 13 iezīmētas 100 dolāru banknotes.

Pēc izmeklēšanas eksperimenta seko roku pārbaude ar īpašu apgaismojumu, kurā redzams, ka izspiestā nauda patiešām bijusi sievietes rokās. Tālāk jau rūpīgs darbs ar dokumentiem, prokuratūra un tiesa. Pēc šā nepatīkamā gadījuma ar policiju uzņēmums Latvijas Krievijas kopuzņēmums Rita-R mūsu valsts tirgū nostrādāja vēl gandrīz desmit gadus un 2007. gada 19. septembrī paziņoja par likvidāciju.

Skaties video:

1 komentārs