“Deviņdesmito atgriešanās” – farmācijas milža “Olainfarm” padome pārvēlēta autobusā pie rūpnīcas vārtiem

0 Komentāru

Dramatiskas ainas 1. aprīlī bija vērojamas Olainē, kur turpinājās cīņa par Latvijas farmācijas milža “Olainfarm” piederību. Akcionāri sadalījušies divās konfliktējošās pusēs, un kompānijas padome pārvēlēta autobusā – pie rūpnīcas vārtiem.

Pieņemoties spēkā “Olainfarm” mantinieču strīdam, tas jau sāk atgādināt bēdīgi slavenos Ventspils tranzītbiznesa karus.

Pēc Latvijas farmācijas milža “Olainfarm” ilggadējā vairākuma īpašnieka Valērija Maligina nāves 2017. gada nogalē viņa īpašumi sadalīti atvasēm, taču patlaban mantinieces ir divās konfliktējošās pusēs. Vienā ir vecākā meita Irina Maligina un pašreizējā “Olainfarm” vadība, otrā – Nika Saveļjeva un vēl nepilngadīgās Annas Emīlijas aizbildne Signe Baldere-Sildedze.

Strīdi ilga labu laiku, taču nu tie sasnieguši Latvijā ilgi neredzētu līmeni. Lai lemtu par uzņēmuma padomes maiņu, pēc Saveļjevas un Balderes-Sildedzes iniciatīvas pirmdien bija sasaukta “Olainfarm” akcionāru ārkārtas sapulce. Tas ļautu viņām pārņemt kontroli pār uzņēmumu no Irinas Maliginas komandas.

Taču “Olainfarm” valde pagājušajā nedēļā atcēla 1. aprīlī iecerēto sapulci – esot secināts, ka akcionāru sapulces sasaucējas nemaz neatrodas uzņēmuma akcionāru reģistrā.

Saveļjeva un Baldere-Sildedze noraida apgalvojumus un uzsver, ka joprojām ir kompānijas īpašnieces. Tika izplatīts paziņojums “Olainfarm” īpašniekiem pirmdien tomēr ierasties kompānijā uz sapulci.

Ierasti “Olainfarm” akcionāru sapulces notiek ēkā, taču šoreiz atsevišķie uzņēmuma īpašnieki, kuri bija ieradušies uz šejieni cerībā pārvēlēt kompānijas padomi, netika ielaisti rūpnīcas teritorijā.

Ainas pie “Olainfarm” teritorijas bija visai amizantas – cilvēku drūzmēšanās, policisti, pie rūpnīcas vārtiem apsargi. Klātesošie uzņēmuma īpašnieki nolēma noturēt tādu kā alternatīvu akcionāru sapulci autobusā, atgādinot bēdīgi slavenos Ventspils tranzītbiznesa karus pirms gadiem desmit.

Pēc tam sekoja Saveļjevas un Balderes-Sildedzes paziņojums, ka pārvēlēta “Olainfarm” padome, un pirmdien bija paredzēts ar to iepazīstināt. Šajā pasākumā tālāko redzējumu ieskicēja ievēlētais padomes priekšsēdētājs profesors Gundars Bērziņš un padomes loceklis, “Prudentia” partneris Kārlis Krastiņš – “veids nav labs, nav Latvijai un Latvijas kapitāla tirgum godu nesošs, bet gadījumā, ja akcionārus nelaiž uzņēmuma teritorijā, tad diemžēl kā deviņdesmitajos – sapulce notiek tādā veidā”.

Preses konferenci apmeklēja arī “Olainfarm” padomes loceklis Mārtiņš Krieķis, kurš to uzurpēja. Krieķis presei uzsvēra, ka attiecīgā akcionāru sapulce pirmdien nav notikusi tiesiski, tāpēc jaunā padome nav uzskatāma par leģitīmu. Šī sapulce neesot notikusi paredzētajā vietā, “Olainfarm” telpās, kā arī pārstāvēta nebija uzņēmuma valde vai padome.

“Notika ārpusē, autobusā, desmit bokseru pavadībā. Tas liecina par klasisku, Krievijā izplatītu reiderisma un uzņēmuma pārņemšanas mēģinājumu,” turpina Krieķis.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija saskatījusi akcionāru tiesību aizskārumu, “Olainfarm” valdei pagājušajā nedēļā atceļot 1. aprīlī paredzēto akcionāru sapulci.

“Olainfarm” vadības nākotne nu ir Uzņēmuma reģistra rokās. Tam būs jāizšķiras, vai pirmdienas akcionāru sapulci uzskatīt par leģitīmu un izmaiņas iegrāmatot.

0 Komentāru