Desmit liepas pie Rīgas pils kļuvušas liekas! Pašvaldība grib kokus nocirst

Komentāri

Desmit liepas – tik daudz koku iecerēts nocirst Rīgas pils laukumā. Šāda rīcība pamatota ar to, ka daļa liepu ir neveselas, bet pārējās traucē pārbūves plāniem, kā arī neatbilst Valsts prezidenta ceremoniju protokola prasībām. Prezidenta kancelejā gan šādu pamatojumu nesaprot, jo koki darbam netraucē.

Daudzgadīgās liepas Rīgas pašvaldība jau bija iecerējusi nocirst 2010. gadā, bet toreiz sabiedrības protestu dēļ plānus nerealizēja. Tagad atkal apsvērta šo koku nociršana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plāni skar desmit liepas Rīgas pils laukumā, Torņa ielas pusē. Pašvaldības pamatojums ir tāds, ka koki jācērt laukuma pārbūves dēļ, kas jāpaveic līdz 2018. gadam. Plānots mainīt apgaismojuma un kanalizācijas sistēmu, kā arī laukumu apstādīt citādi. Minētos kokus varētu aizstāt plaši krūmu un zemsedzes stādījumi.

Lineta Mikša, RD Pilsētas attīstības departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja

No 58 laukumā augošajiem kokiem ir paredzēts izņemt 10 Holandes liepas. Balstoties uz arboristu ekspertu viedokļiem, piecas no šim liepām vēlams izņemt to veselības stāvokļa dēļ. Un pārējās, lai uzlabotu laukuma izmantošanas komfortu.

Kā citi argumenti izskan, ka šo koku nociršana atjaunotu laukuma vēsturisko veidolu un vairs nenoslēptu blakus esošos kultūrvēsturiskos pieminekļus, kā arī netraucētu pilnvērtīgi īstenot Valsts prezidenta protokola ceremonijas un starptautiskās drošības prasības. Šim pamatojumam gan Valsts prezidenta kanceleja nepiekrīt, jo protokola ievērošanai mazliet traucē tikai viens koks, kas aizsedz mastā uzvilktos karogus, taču to arī nav nepieciešams nocirst. Kanceleja jau lūgusi departamentam atsaukt maldinošo informāciju par to, ka koki darbam traucētu.

Kristīne Jaunzeme, Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece

Koku izciršana nav nepieciešama, ne lai nodrošinātu Valsts prezidenta apsardzību, ne lai nodrošinātu protokola prasību ievērošanu.

Ja tiks pieņemts lēmums kokus nocirst, to vietā uz Latvijas simtgadi iestādīs vienu ozolu, kas simbolizēšot valsts suverenitāte un nedalāmība.

Pēc attīstības departamenta sacītā, pašlaik iedzīvotāji šiem plāniem nav iebilduši. Publiskā apspriešana beigsies rīt.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl