Deputātu vidū nav vienprātības par īpašumu atdošanu ebreju kopienai

0 Komentāru
Deputātu vidū nav vienprātības par īpašumu atdošanu ebreju kopienai
FOTO: LETA

Saeima sākusi lemt par nekustamo īpašumu atdošanu ebreju kopienai. Deputātu vairākums šodien nobalsoja par piecu likumprojektu nodošanu skatīšanai Saeimas komisijās. Taču vienprātības par to, kādas varētu būt šāda lēmuma sekas, nav. 

Kā jau iepriekš prognozēts – likumprojektus par piecu īpašumu atdošanu Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomei, deputāti nodeva izskatīšanai komisijās. Likumprojektu autori norāda, ka tā tiks likvidēta vēsturiskā netaisnība, kas radusies nacistiskās Vācijas veiktā holokausta un Padomju okupācijas režīma darbības rezultātā Latvijas teritorijā. Tomēr vienprātības deputātu starpā nebija.

Likumprojekta virzītāji norāda, ka lai gan denacionalizācijas process Latvijā ir beidzies, likums neliedz lemt par kāda konkrēta īpašuma atgriešanu konkrētai sabiedriskajai organizācijai.

Līdz šim jautājums par ebreju bijušajiem īpašumiem Saeimā skatīts vairākkārtīgi. 2012. gadā tas noveda pat pie bijušā tieslietu ministra Gaida Bērziņa demisijas. Arī tagad Nacionālās apvienības pārstāvji uzskata, ka pie šī jautājumu apspriešanas nebūtu jāatgriežas, jo tagad arī citas nacionālās biedrības, organizācijas vai iedzīvotāju grupas var censties pretendēt uz īpašumiem.

Tagad likumprojekti par pieciem ebreju īpašumiem tiks skatīti Saeimas komisijās, bet spēkā stāsies tikai pēc tam kad būs atbalstīti Saeimā trīs lasījumos.

0 Komentāru