Deputātu pacietība sāk izsīkt, jau piekto dienu lemjot par jaunajiem novadiem

4 komentāri

Saeima piekto dienu turpina vērtēt priekšlikumus, kas iesniegti novadu reformas likumprojekta otrajam lasījumam. Jau vakar tika pārsniegts Saeimas ilgākās sēdes rekords.

Ne visiem deputātiem šķiet normāli, ka reformai tiek veltīts tik daudz laika. Pacietības mērs ir pilns Jānim Dombravam (NA). Viņš uzskata, ka tāpēc parlamentā novārtā palikusi citu svarīgu jautājumu izskatīšana.

”Citos apstākļos Saeima varētu turpināt gari dienu no dienas pļāpāt. Bet, manuprāt, Latvija to nevar atļauties, ka vēl divas nedēļas Saeimas darbs ir paralizēts,” no Saeimas tribīnes akcentēja Dombrava, vēršot uzmanību, ka jaunā koronavīrusa dēļ pasaulē ir izsludināta pandēmija.

Lai gan nepiekrītot, ka parlamenta darbs ir paralizēts, arī apvienības ”Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts neslēpa sašutumu par ieilgušajām debatēm.

”Kolēģi, beigsim, lūdzu, veidot savu reputāciju ZZS, kā garumā vilkšanas čempioni un reformu bremzēšanas čempioni. Jūs jau sen to esat pierādījuši. Nav ko runāt par priekšlikumiem, kas ir jau izlemti. Nerunājiet par izlemtiem priekšlikumiem! Nerunājiet par nebalsojamiem priekšlikumiem! Nevelciet garumā!” paceltā tonī sacīja Pavļuts.

Uz to atbildot, Dana Reizniece-Ozola (ZZS) atcirta: ”Pavļuta kungs, jūs neesat Saeimas kārtības rullis!”

Deputāti ir izskatījuši aptuveni trešdaļu no 316 priekšlikumiem. Reformas mērķis ir veidot lielākas pašvaldības, būtiski samazinot novadu skaitu.

Plašāk – sižetā

4 komentāri