3 komentāri

Šogad pašvaldību vēlēšanās kandidēs divi Lembergi un divi Ušakovi – tā liecina iesniegtie deputātu kandidātu saraksti.

Viens no Lembergiem ir Latvijas politikas ”dinozaurs” Aivars Lembergs, kurš ar pirmo numuru partijas ”Latvijai un Ventspilij” sarakstā startē vēlēšanās Ventspilī. Savukārt otrs Lembergs ir 20 gadus jaunākais Ingars Lembergs, kurš iekļauts Nacionālās apvienības ”Visu Latvijai!” – ”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” sarakstā Rojas novadā kā pēdējais – ar 12. numuru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

Teju 9000 kandidātu vidū divas reizes sastopams arī Ušakovu uzvārds. Bez lielākai sabiedrības daļai labi zināmā galvaspilsētas mēra Nila Ušakova, kurš Rīgā startē ar pirmo numuru partiju ”Saskaņa” un ”Gods kalpot Rīgai” sarakstā, tikpat augstu vietu ”Latvijas Krievu savienības” sarakstā Aizkraukles novadā izpelnījusies Ludmila Ušakova. Kā nodarbošanos viņa minējusi krievu kopienas ”LAD” vadīšanu, un saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) datiem viņa pēdējos gados aktīvi piedalījusies vēlēšanās (kopumā pēdējo desmit gadu laikā sešās – 2009. un 2013. gada pašvaldību vēlēšanās, 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kā arī 2010., 2011. un 2014. gada Saeimas vēlēšanās), taču tik labi kā ”uzvārda brālim” viņai nav sekmējies.

Sarakstos lasāmi arī pilnīgi identiski vārdi un uzvārdi. Līdzās pieciem Jāņiem Bērziņiem ir arī Latvijā retāk sastopamas kombinācijas, kas gan šajos gadījumos liecina nevis par neparastu sakritību, bet radniecību – kandidāti ir tēvi un dēli. Krustpils novadā divas partijas – ”Vienotība” un ”Latvijas Zemnieku savienība” – kā pirmos numurus izvirzījušas Kārļus Pabērzus. Tiesa, viens no viņiem patlaban ir Krustpils novada domes priekšsēdētājs, bet otrs – SIA ”Autobrava” pārdevējs. Domes priekšsēdētājs oficiālajos datos norādījis, ka viņam ir dēls vārdā Kārlis.

Savukārt Ogres novadā vienā sarakstā ir pat divi cilvēki, kurus sauc Raimonds Pabrieža. Kristīgi demokrātiskās savienības saraksta pirmais numurs ir 1959. gadā dzimušais Ogres 1. vidusskolas padomes priekšsēdētājs un vairāku uzņēmumu valdes loceklis, bet ar trešo numuru startē 1988. gadā dzimušais SIA ”Sanitex” Produktu zīmolu attīstības menedžeris un Ogres basketbola skolas treneris. Kā liecina publiski pieejamā informācija, sarakstā iekļautie ir tēvs un dēls.

 

Tikmēr Rīgā vienā sarakstā ir atrodami pieci cilvēki ar Žuravļovu uzvārdu – Vislatvijas sociāldemokrātu kustības ”Par neatkarīgu Latviju!” sarakstā katrs septītais ir Žuravļovs. Turklāt viņus vieno vai iepriekš vienojušas radniecības saites.

Pašvaldību vēlēšanām iesniegtajos sarakstos atrodami arī neskaitāmi Bērziņi, Ozoliņi, Kalniņi, Liepiņi un Zariņi, viens otrs Lācis un Vilks, kā arī vairāki Ulmaņi.

TOP komentāri

  • Dainis Rēpiņš
  • Dainis Rēpiņš
  • Normunds Grostins
    0 0 0

    Normunds Grostins

    Ušakovs un Misters20% jāpadzen jau 3.jūnijā! Tas ir iespējams: Saeimas vēlēšanās Saskaņa zaudēja 50 000 balsis un 7 deputātu vietas, Eiroparlamenta vēlēšanās zaudēja pusi mandātu (palika tikai viens mamikins). Metam viņus ārā no Rīgas Domes! #nosirdslatvijai

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl