Deputātu grēki: pārkāpj ātrumu, norauj benzīntanka šļūteni, “šmugulējas” ar VID deklarācijām

3 komentāri
Deputātu grēki: pārkāpj ātrumu, norauj benzīntanka šļūteni, “šmugulējas” ar VID deklarācijām
Foto: LETA

Izrādās, ceļu policistus deputātu politiskais statuss nebiedē, tieši otrādi –  tos soda naski, arī par neieslēgtām auto gaismām.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājs šodien sēdē izdalīja Iekšlietu ministrijas dokumentu – atskaiti par administratīvi sodītajiem deputātiem. No 11 sodītajiem vairums pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus.

Kādam deputātam gadījusies īpaši dīvaina ķibele – pēc degvielas uzpildes viņš aizmirsis izņemt šļūteni un, braucot prom, to norāvis. Nācies saukt policiju, lai sakārtotu dokumentus apdrošinātājiem, un noformēts protokols.

Par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu Aldim Adamovičam izteikts brīdinājums, bet Intam Dālderim, Romanam Miloslavskim un Sergejam Potapkinam par braukšanas ātruma, distances vai intervāla neievērošanu – naudas sods. Summas dokumentā gan nav norādītas.

Andrim Siliņam un Jānim Trupovniekam izteikts brīdinājums par braukšanas ātruma, distances vai intervāla neievērošana. Ivanam Ribakovam naudas sods par ārējās apgaismes ierīču lietošanas noteikumu pārkāpšanu. Arī Artim Rasmanim naudas sods par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, bet Jānim Rukam – saistībā ar transportlīdzekļu vadītāju pārkāpumiem īpašos gadījumos, kā arī braukšanas sākšanas un virziena maiņas noteikumu pārkāpšanu.

Arvīdam Platperam dubultsods: martā par braukšanas ātruma, distances vai intervāla neievērošanu piemērots brīdinājums, bet aprīlī – naudas sods.

Jānim Urbanovičam naudas sods piemērots par pārkāpumu, kas saistīts ar valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu noteiktā termiņā, deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu vai nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā. Sīkāki notikušā apstākļi dokumentā gan nav norādīti.