18 komentāri
Deputāts Pimenovs rosina atteikties no aizlieguma sapulču laikā izmantot PSRS simboliku
(Ieva Lūka / LETA)

Saeimas deputāts Igors Pimenovs (S) rosina atteikties no aizlieguma sapulces, gājiena vai piketa laikā izmantot bijušās PSRS simboliku.

Deputāts aicina nepiemērot administratīvo sodus nedz par klaju komunisma ideoloģijas sludināšanu, nedz par bijušās PSRS un Latvijas PSR simbolikas, tajā skaitā karogu, ģerboņu un himnu izmantošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ņemot vērā, ka likumā ir noteikts aizliegums sludināt arī klaju nacistu ideoloģiju, parlamentārietis skaidro, ka iesniegtie priekšlikumi paredz no Saeimā skatāmā likumprojekta izslēgt vārdus, ar kuriem komunisma ideoloģija tiek pielīdzināta nacionālsociālisma ideoloģijai.

“Šāda attieksme balstās uz aplamiem priekšstatiem un apzinātu vēstures notikumu sagrozīšanu, bet nostiprināta tiesiskajās normās, maldina sabiedrību un aizvaino tos, kuri Otrajā pasaules karā cīnījās pret nacistiem un smagās kaujās viņus uzvarēja,” uzsver Pimenovs.

Viņš norāda, ka, pirmkārt, tā aizvainojot to padomju armijas veterānu, kuri piedalījās karā, kā arī partizānu un pagrīdnieku piemiņu.

Saeimai par iesniegtajiem priekšlikumiem likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” būs jālemj, skatot grozījumus otrajā lasījumā.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

 • Kristaps Bogdanovičs
  +13 +13 0

  Kristaps Bogdanovičs

  Šāds rosinājums apvaino Latviešu tautu! Mandāts butu jānoliek, šim KGB biedram, kas noteikti par sarkano teroru lepojas...
 • Girts Liepins
  +10 +10 0

  Girts Liepins

  Savukārt mani kā latvieti aizvaino tas, ka tāds Pimenovs slavina un glorificē komunismu un pretnostata to nacismam. Latviešu u.c. tautas ir cietušas no abiem šiem režīmiem. Mēs labi zinām kādi bija PSRS mērķi un cik daudz ļauna visai cilvēcei tā ir nodarījusi. Un varbūt pasaules karte šodien izskatītos savādāk, ja Hitlers nebūtu pasteidzies uzbrukt pirmais un karā nebūtu iesaistījušās lielvalstis ASV un Lielbritānija.
 • Andris Upminis
  +6 +6 0

  Andris Upminis

  interfrontisti ilgi vēl sēdēs Latvijas valdība un diktēs kā dzīvot Latvietim ? laiks būtu tos visus padzīt no valdības nama

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl