Deputāts: Negribu piedzīvot mirkli, kad Ušakovu no zāles aizved roku dzelžos

13 komentāri
Deputāts: Negribu piedzīvot mirkli, kad Ušakovu no zāles aizved roku dzelžos
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Otrdien tika sasaukta opozīcijas rosināta Rīgas domes ārkārtas sēde, lai lemtu par vērienīgajā “Rīgas satiksmes” korupcijas skandālā ierautā pilsētas mēra Nila Ušakova (S) atbrīvošanu no amata. Šā domes sasaukuma laikā tā ir jau trešā reize, kad opozīcija rosinājusi balsojumu par neuzticības izteikšanu Ušakovam.

Opozīcijas deputāti debatēs kā atstādināšanas iemeslu minēja ne tikai “Rīgas satiksmes” korupcijas skandālu un tam sekojošo kratīšanu Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā, bet arī slikto ielu stāvokli, rindas uz vietu bērnudārzos, rīdzinieku skaita sarukumu un citas lietas.

Vilnis Ķirsis
RD deputāts (“Vienotība”)

Ikviens līdzās Ušakova vārdam min arī daudzus lamu vārdus, braucot pa Rīgas ielām, kuras izskatās sliktāk nekā te būtu notikusi kāda bombardēšana. No šī murga pēc iespējas ātrāk ir jāpieceļas, un šeit nav runa tikai par pēdējās dienās izskanējušo korupciju, bet kopumā skatoties uz visiem saimnieciskiem un attīstības jautājumiem.

Savukārt RD deputāts Ģirts Lapiņš (NA) atzina, ka viņš “negribētu piedzīvot to mirkli, kad Rīgas domes priekšsēdētāju no zāles aizved roku dzelžos”.

Ārkārtas sēde neiztika ne bez krāšņiem epitetiem, ne aplausiem runātāju atbalstam. Ovācijas skanēja arī no domes sēžu zāles balkona, kurā bija sapulcējušies Ušakova atbalstītāji.