Deputātiem oktobrī algās izmaksāti vairāk nekā 227 tūkstoši eiro; savu algu iesaldēšanu pārliecinoši noraida

5 komentāri
Deputātiem oktobrī algās izmaksāti vairāk nekā 227 tūkstoši eiro; savu algu iesaldēšanu pārliecinoši noraida
ZANE BITERE, LETA

Saeimas deputātiem oktobrī algās izmaksāti 227 921 eiro, liecina Saeimas mājaslapā publiskotā informācija.

Deputātu algu saraksts liecina, ka oktobrī lielāko algu – 3318 eiro – nopelnīja “Attīstībai/Par!” frakcijas vadītājs Daniels Pavļuts, savukārt mazāko – 1592 eiro – “KPV.LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs, kurš gan nevar pilnvērtīgi strādāt, jo Saeima lēma par viņa izdošanu kriminālvajāšanai.

Kopumā virs 3000 eiro uz papīra saņēmuši 12 deputāti, bet 8 saņēmuši mazāk par 2000 eiro.

Zīmīgi, ka Saeimas budžeta komisija, skatot valsts budžetu pavadošus likumprojektus, pārliecinoši noraidījusi Nacionālas apvienības priekšlikumu līdz 13. Saeimas sasaukuma beigām “iesaldēt” deputātu algas pašreizējā līmenī, lai šādi, solidarizētos ar mediķiem, kuriem nav plānots palielināt algas likumā noteiktajā līmenī.

Par šo priekšlikumu balsoja tikai divi deputāti, savukārt pieci bija pret un trīs atturējās, līdz ar to ierosinājumu neatbalsta gan pozīcijas, gan opozīcijas pārstāvji.

Patlaban deputāts, nepildot papildu pienākumus, mēnesī pirms nodokļu nomaksas saņem 2963 eiro. Līdz šim tika paredzēts, ka nākamajā gadā, ņemot vērā vidējās algas valstī pieaugumu, deputāti mēnesī varētu saņemt par 5,5% vairāk nekā šogad – 3125 eiro.