Deputāti sāk lemt par robežām strīdīgajā Pierīgā; pagaidām lēmumu pieņem tikai par Babīti

8 komentāri

Vai tikko kā pārzīmētajā vietvaru kartē būs jauna – nu jau četrdesmitā – pašvaldība? Par to šodien lēma Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijā.

Veidot atsevišķu Saulkrastu novadu kopā ar Sēju, Vidrižiem un Skulti vēlas Saulkrasti, un šo ideju aizstāv arī Nacionālā apvienība. Šodien Saeimas atbildīgā komisija diskutēja par šo ideju, bet lēmumu vēl nepieņēma.

Deputāti, skatot priekšlikumus novadu reformas likuma otrajam lasījumam, šodien pirmo reizi sāka lemt par robežām strīdīgajā Pierīgā. Neatkarīgi no iebildumiem komisija atbalstīja Babītes pievienošanu Mārupes novadam. Par pārējām Pierīgas robežām lēmumi vēl netika pieņemti.

Lielas pretrunas raisījusi ministrijas vēlme veidot jaunu Ulbrokas novadu, kas apvienotu Stopiņu, Ropažu, Garkalnes novadus un Vangažus. Garkalne drīzāk vēlētos pievienoties Inčukalnam, kas iebilst pret Vangažu atņemšanu. Tikmēr jaunajam Ādažu novadam nevēlas pievienoties ne vien Saulkrasti, bet arī Carnikava. Pēc plašām diskusijām lēmumi šodien netika pieņemti, un komisijas sēde turpināsies nākamnedēļ.