Deputāti: izdzīvot ar bēgļu pabalstu nevar. Taču to palielināt baidās

1 komentārs
Deputāti: izdzīvot ar bēgļu pabalstu nevar. Taču to palielināt baidās
LETA FOTO ()

Pēc vasaras brīvlaika bēgļu problēmai šodien pievērsās arī Saeimas deputāti. Vairums tautas kalpu bija spiesti atzīt, ka galvenais iemesls, kāpēc patvēruma meklētāji Latviju atstāj, ir pašu politiķu savulaik noteiktais, smieklīgi mazais pabalsts. Lai arī par 139 eiro mēnesī cilvēks nevar izīrēt dzīvokli, paēst un nopirkt transporta biļeti, lai aizbrauktu uz darbu, to pārskatīt nav plānots. Šādam solim nav politiska atbalsta.

Likumdevēji atzina, ka pa vasaras brīvdienām situācija ar patvēruma meklētājiem kļuvusi satraucoša. Iegūstot bēgļa vai alternatīvas personas statusu, tie uzreiz pamet valsti. Priecāties par to gan nav pamata.

Ilmārs Latkovskis,
Saeimas Pilsonības un migrācijas lietu komisijas vadītājs:

”Ar skaļām gavilēm signalizēt, ka Latvija ir migrācijas zelta koridors uz Vāciju vai kādu citu sapņu zemi, varētu būt ļoti riskants pasākums.”

Arī Iekšlietu ministrijas amatpersonas brīdināja, ka priecāties par bēgļu aizbraukšanu būtu pārsteidzīgi. Daļa bēgļu Latvijā būs spiesti atgriezties, jo Eiropas valstis ir kategoriski noskaņotas pret tā saukto otrreizējo pārvietošanu. Turklāt tas grauj valsts tēlu ES.

Galvenais iemesls, kāpēc bēgļi pamet Latviju – smieklīgi mazais pabalsts – tikai 139 eiro mēnesī. Dzirdot, ka par to ir jānoīrē dzīvoklis un jāpaēd, tautas kalpi, kas paši savulaik nolēma samazināt pabalsta apmēru, neslēpa izbrīnu.

Jānis Upenieks,
Saeimas deputāts:
”Par 139 eiro izdzīvot, pluss vēl iemaksāt par dzīvokli pirmo iemaksu, kas ir 600 eiro, nav iespējams.”

Hosams Abu Meri,
Saeimas deputāts:

”Negribu runāt pret pensionāriem vai maznodrošinātajiem Latvijas pilsoņiem, kuriem arī ir grūta dzīve. Bet mēs par šiem cilvēkiem uzņēmāmies atbildību. Mēs viņus uz Latviju uzaicinājām!”

Situācija Latvijā tika salīdzināta ar Igauniju, kuru neviens bēglis nav pametis. Tika secināts, ka tur pabalsts ir daudz dāsnāks, turklāt vismaz sākumā nav jāmaksā par dzīvokļa īri. Šo praksi pārņemt mudināja virkne tautas kalpu. Taču, ņemot vērā Nacionālās apvienības kareivīgo noskaņojumu, ir šaubas, ka bēgļu problēmas risināšanai šogad vai nākamgad tiks atrasts kaut cents papildu finansējuma. Līdz ar to, visticamāk, zelta koridors no Rīgas uz bagāto Rietumeiropu arī turpmāk būs aktīvs.

1 komentārs