Komentāri

Demogrāfiskā situācija liek meklēt jaunus veidus, kā izmantot esošo darbaspēku, tostarp gados vecākus cilvēkus. Par risinājumiem šodien spriedīs Latvijas institūciju un Pasaules Bankas eksperti, kā arī sociālie partneri.

Šodien paredzēts pārrunāt sākotnējos rezultātus pētījumam, ko pēc Latvijas pasūtījuma veic Pasaules Banka. Tās eksperti darba mūža pagarināšanai un vecāku cilvēku paturēšanai darba tirgū iesaka uzlabot iedzīvotāju veselības stāvokli, mazināt aizspriedumus pret vecākiem darbiniekiem, domāt par pieaugušo izglītību un sociālo aprūpi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nodarbinātības līmenis Latvijā iedzīvotājiem vecumā virs 50 gadiem ir 36%, kas ir nedaudz lielāks nekā vidējais līmenis Eiropas Savienībā. Taču vienlaikus šā vecuma grupa aizņem ievērojamu vietu kopējā bezdarbnieku skaitā, sasniedzot gandrīz 40%

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl