“Delna”: Ir pāragri prasīt Kučinska atkāpšanos

0 Komentāru
“Delna”: Ir pāragri prasīt Kučinska atkāpšanos
Foto: Evija Trifanova, LETA

Politisko procesu vērotāji pagaidām neredz iemeslu apšaubīt valdības stabilitāti, saistībā ar pēdējās dienās medijos paustajām aizdomām par to, ka Latvijas valdības vadītājs varētu būt izpaudis slepenu informāciju.

Māris Kučinskis (ZZS) šonedēļ iekļuvis skandālā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sākto krimināllietu pret viņa partijas biedru Saeimas deputātu Askoldu Kļaviņu.

Žurnāls “Ir” šonedēļ publicēja tā rīcībā nonākušu informāciju, ka ekspremjers Indulis Emsis brīdinājis Kļaviņu par gaidāmo kriminālprocesu, savukārt Emsis to, iespējams, uzzinājis pēc tam, kad to ZZS biedriem, kuriem tobrīd bija jālemj par vēlēšanu sarakstu veidošanu, izstāstījis Kučinskis. Bet pašu Kučinski par Kļaviņa kriminālprocesu informējis premjera pakļautībā esošā KNAB vadītājs Jēkabs Straume – tā pieļāvis žurnāls “Ir”.

Kučinskis un Straume šādu informācijas apmaiņu kategoriski noliedz, tikmēr atsevišķi politiķi jau izteikušies, ka apstiprinoties šādām aizdomām, Kučinskim būtu jāatkāpjas. LNT ziņu aptaujātie politikas vērotāji uzskata, ka šobrīd pieprasīt Kučinska demisiju vai citu atbildību ir pāragri, jo priekšvēlēšanu gaisotnē sacelto ažiotāžu pavada pretrunīga informācija un vāja argumentācija.

“Ja viņš pagaidām, viņa preses sekretārs oficiāli noliedzis, ka viņš būtu kaut kādu informāciju nopludinājis, tad nu, ja neatklājas kādi citi fakti, tad es domāju, ka tas šobrīd būtu pāragri kaut ko tādu prasīt,” pauž “Delnas” direktore Liene Gātere.

0 Komentāru