Delfīnu Rīgas jūras līcī kļuvis vairāk

9 komentāri
Delfīnu Rīgas jūras līcī kļuvis vairāk

Jau vairākus mēnešus pa Rīgas jūras līci klīst nu jau trīs delfīni – tā, pamatojoties uz vairāku aculiecinieku ziņoto, pieļauj Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti.

Lieldienu brīvdienās no novērotājiem un zvejniekiem ir saņemtas ziņas, ka Daugavas grīvā kopā peldam redzēti divi delfīni, bet vēl trešais tajā pašā laikā esot klīdis kaut kur citur.

DAP eksperti secinājuši, ka Baltijas jūras austrumu daļu ir iecienījušas afalīnas – viena no lielākajām un populārākajām delfīnu sugām, kas, piemēram, mīt delfinārijā Klaipēdā. Bet savvaļā Baltijas jūrā šie dzīvnieki esot unikāls gadījums.

“Mēs tos saucam par maldu viesiem, jo viņam tā normāli pat nevajadzētu mūsu piekrastē parādīties. Un tiek pieņemts, ka viņš – tā nosacīti – apmaldījies. Mūsdienās varētu būt, ka ap Skotiju tā kā viņas tur ir savairojušās, un tad, protams, ja kādā vietā dzīvnieki vairāk, tad ir lielāka iespēja, ka no tās vietas kāds dzīvnieks kaut kur aizblandās tālāk, tajā skaitā – Baltijas jūrā,” stāsta DAP eksperts Valdis Pilāts.

Eksperti ir gandrīz pārliecināti, ka Baltijas jūrā rotē tie paši delfīni, kas pirmo reizi tika manīti janvārī pie Liepājas.

Iespējams, ka delfīnus pievilina zivis, piemēram, vimbas. Kā arī tas, ka ziemas vairs nav bargas un Rīgas jūras līcis vairs neaizsalst.